|
200 г сушених груш (у мене були сушено-копчені – як чорнослив) 2 - 3 шт. буряку – бажано насичено бордового кольору 5 – 7 картоплин (бажано крохмальних сортів) 3 ст. л. пшона 2 великі цибулини 2 морквини 200 г капусти (я не важила, а давала «на око») 1 скл. (200 мл) фасолі – використала цукрівку (маленька майже кругла фасолька салатового кольору) – дуже її люблю – замочити заздалегідь 200 г ріпи – замість неї дала селеру 100 г (або просто 1 корінець) пастернаку 100 г (1 корінець) петрушки 1 ст. л. томат-пасти (в оригіналі – 1 скл. квашених помідорів) 1 ст. л. оцту (можна замінити лимонним соком або настоєм квашених буряків – саме був в мене – додала приблизно 200 мл – люблю кисленький борщик) сіль, спеції – до смаку 150 мл олії (бажано конопляної, але готуйте на звичній для вас) За бажанням і до смаку – 150 г сала з часником
1. Грушки промити, залити 2л води*, довести до кипіння і варити до готовності – щоб були м’які. Коли будуть готові – відставити з вогню і процідити або вибрати шумівкою грушки – нам потрібен лише відвар (грушки якось самі по собі дуже швидко з’їдаються і без борщу). У відвар всипати замочену промиту фасолю, варити до готовності. 2. Пшоно добре промити – як кажуть, у семи водах, щоб не гірчило, залити ½ л води і зварити рідку кашу – нею будемо загущувати борщ. 3. Цибулю дрібно порізати кубиками, решта овочів – натерти на грубій терці. 4. Розігріти на великій пательні олію. Підсмажити до золотистого кольору цибульку, потім додати моркву, селеру, петрушку, пастернак, протушкувати до м’якості, додати буряк і оцет – щоб зберегти насичений колір буряку. Тушкувати на маленькому вогні (бажано накривши кришкою пательню) поки буряк не зм’якне. Якщо рідини буде замало – додавайте по ложці – дві води або відвару з грушок, у якому вариться квасоля. 5. Додати до овочевої зажарки томат-пасту, трошки води і ще протушкувати. 6. Коли квасоля звариться, додати до неї картоплю, нарізану кубиками**. 7. Капусту дрібно нашинкувати або натерти на терці – додати до борщу, як тільки закипить картопля. 8. Коли картопля звариться, додати тушковані буряки та пшоно. 9. Поставити на маленький вогонь і залишаємо мліти на плиті 30 – 40 хвилин***. 10. Борщ пісний, але, за бажанням, можна до нього додати сала з часником – для цього шматочок сала дрібно порізати, додати дрібно порізаний або витиснутий через часникодавку часник та потовкти ступкою до однорідної маси. А можна вимішати смалець зі шкварками та часником. Потім цю пахнючу суміш кинути на пательню, додати відвару з борщу і дати розпуститися – потім вилити усе назад в каструлю з борщем. 11. Під кінець посипати свіжо змеленим перцем, накрити кришкою і дати настоятися. (Від бажаючих скуштувати борщ, що неодмінно збіжаться на запах, відбиватися черпаком). 12. Зелень я люблю свіжу, тому сметану і зелень додавати в кожну тарілку прямо на столі.
P.S. Смак надзвичайний – дехто подумав, що то я варила на копчених ребрах, і ніхто з моїх м’ясоїдів навіть не пробував там вишукати м'ясо – було дуже ситно і смачно!!!
Мої примітки. * Борщ на любителя – виходить густий. Варила його в каструлі на 5,5 л – саме в пору, інакше ложка буде стояти дибом. Якщо не любите такий густий борщ – додайте менше пшона або не давайте взагалі – але то вже буде зовсім інший борщ… ** Разом з картоплею додала духмяний та чорний перець горошком. *** Тут ще додала 2 лаврові листки, які потім витягнула – коли борщ був готовий – щоб не гірчили.
|
|