Хоча сухий пиріг – це швидкий і смачний варіант випічки, але вчора я цей процес трохи ускладнила і результатом усі задоволені… Тісто (в розрахунку на форму 20х30см): 1скл (200мл) муки 1/2скл. Манки 1ч.л. розпушувача 100г масла Скласти в миску, перетерти руками до отримання однорідної сипучої маси. Начинка: 0,8-1кг яблук – почистити, нарізати пластинками або брусочками (я потерла на брусочки на терці) 300 г гарбуза – нарізати як і яблука по жмені: родзинок, кураги, фініків – скласти в мисочку, залити, щоб ледь покрило, яблучним соком (вином або коньяком) – у мене був коньяк – залишити мінімум на 30хв., потім курагу і фініки порізати шматочками цукру – в залежності від яблук – 2-3ст. (якщо дуже солодкі) – до 3/4скл. 1ч.л. кориці Все вимішати в мисці. Пудинг: Зварити 1/2 пачку пудингу з 1/4л молока охолодити, збити з 1 яйцем. У форму викладати 2-3 ст.л. тіста (щоб покрило дно), потім – начинку з яблук, зверху – пудинг. Прошарки тіста і пудингу намагатися робити тонкими.
У мене вийшло 3 шари тіста і по 2 – начинки і пудингу. Зверху на тісто викласти тоненькі пластинки масла (або маргарину). Випікати в духовці з конвекцією при темп-і 160 близько 1 години. Охолодити і смакувати.
Повідомлення відредагував Ірка-Шкірка - 22 жовтня 2011 22:13
Вчора готувала нову страву, з серії тих, що, прочитавши рецепт, хочеться відразу приготувати, тим паче, що у нас бувають неорганізовані залишки тертого твердого сиру - тепер я знаю, що з ним робити :
Сирні паляниці
Тісто: 2скл. (1скл - 200мл) муки 1скл. кефіру (йогурту, кислого молока, сметани і т.д.) 1скл. тертого твердого сиру 1/2ч.л. соди 1/2ч.л. солі 1/2ч.л. цукру В кефір додати соду, сіль, цукор, муку, сир. Замісити тісто. Розділити на невеликі колобки, розтачати, накласти начинку, зліпити краї в центрі паляниці, розтачати до товщини приблизно 1см, смажити на олії. Для начинки в оригіналі використали терту шинку, але я приготувала паляниці з фасолевою начинкою.
Усього вийшло 9 паляниць - по 3 штуки на пательню. Я й не зчулася, як вони закінчилися, а діти хотіли ще - тому кажу. що рецепт вдалий і дуже швидкий, також великий його плюс, що тісто без яєць - якщо вони раптом закінчаться ... Рецепт від Ольги Бабич зі сайту povarenok.ru.
Я шось ніяк не в"їду шо то за черемша і де її можна купити. Може я трохи відстала,але поясніть дурню шо це,і як виглядає,шось схоже до зеленої цибульки чи що? Може існує ще якась інша назва?
Я шось ніяк не в"їду шо то за черемша і де її можна купити.
У нас черемшею завалені усі базари - і люди з городів привозять, і з Шувару навозять ящиками - листочки тонші, ніж в конвалії, пахне часником. Дай запит в гуглі - буде тобі і опис і фото.
Ще її називають ведмежою цибулею (bear garlic) - калька з англійської. Ось що про неї пишуть:
Черемша занесена до Червоної книги. Під назвою черемша (народні назви: Левурда, колба, чензелі, єврейський і дикий лук, ведмежа цибуля, гадюча та лісової часник) об'єднано два близьких виду дикорослого цибулі - ведмежий і переможний, які різняться формою цвітіння.
Біологічні особливості черемші.
Цибуля ведмежа добре росте в затіненні під деревами та чагарниками при достатньому забезпеченні вологою. Цибуля ведмежа воліє суглинні або супіщані грунти, гірше росте на лужних і кислих. Не переносить весняного затоплення талими водами. Хімічний склад черемші.
Листя дикої цибулі містять білок, мінеральні та безазотистих екстрактивні речовини, глікозид аланін і природний антибіотик лізоцим, ефірну олію і дуже багато вітаміну С. У всіх частинах черемші міститься сірковмісні вуглеводні типу алліцина. Крім того, листя черемші містять макро-і мікроелементи. Черемша здатна концентрувати мідь і селен. Фармакологічні властивості черемші приблизно такі ж, як часнику. Вживання в їжу черемші. Черемша - перша весняна їстівна зелень з хорошим напівгострих смаком, за своїми фітонцидним властивостям перевершує часник, листя і черешки додають у салати, супи, начинки для пирогів, товчені або дрібно нарізані цибулини. Товчені або дрібно нарізані цибулини і листя черемші оберігають м'ясо від швидкого псування.
Тісто вилити у змащену форму (у мене - 20х30см - спочатку вийшов дуже тонкий шар, але тісто виросло втричі!), верх посипати посипкою, накрити фольгою або пергаментом, випікати при темп-і 180 20хв. Потім зняти фольгу і пекти ще 15-20 хвилин - до готовності. Витягнути з духовки, полити вершками, залишити до охолодження. Рецепт від Олі з harch.ru
Повідомлення відредагував Ірка-Шкірка - 22 жовтня 2011 22:12
Сьогодні у мене, як в тій приказці: "Цирк поїхав - клоуни залишились" - огірочків вже нема, а розсіл ще не весь встигли випити , тому я спробувала два нові (як на мене) рецепти солоної випічки на розсолі:
Листова випічка на розсолі до перших страв
1скл. (200мл) розсолу з-під квашених огірків (в оригіналі було з маринованих ) 1скл олії 1ч.л. соди, погашена 3ч.л. лимонного соку 3 - 3,5скл. муки Замісити тісто - просіяти в миску, зробити ямку, в неї всипати соду, залити лимонним соком , акуратно перемішати, влити розсіл, олію, вимішати до однорідності - тісто виходить важкувате і жирне (можна підсипати ще небагато муки). Розділити тісто на дві частини, розтачати прямокутник тощиною 0,5-0,8см, посипати тертим сиром, можна трошки посипати грубшою сіллю (я ще посипала орегано - люблю спеції), скрутити рулетом, нарізати кружальці товщиною до 1см. Пекти при темп-і 230 (в оригіналі - 250 - але то був один шар печива) до позолотіння.
Охолодити, смакувати з першими стравами, пивом. За бажанням можна зробити печиво - розтачати, вирізати необхідні формочки, вмокати в тертий сир з паприкою, якщо солодкі - в цукор + ванільний цукор.
Кажуть, що в скрутні часи по цьому рецепту пекли хліб. Що нас чекає в майбутньому - не знаю, але випічка сподобалась:
Пампушки на розсолі
Тісто: 3скл. муки 1скл. розсолу дріжджі - 1ч.л. сухих, у мене - 30г свіжих 2ст.л. цукру 2ст.л. олії 1 жовток для змащування (за бажанням), або масло розтоплене Опара: В теплий розсіл додати дріжджі і 1ст.л. цукру - відставити на 25-30хв. - щоб забурлило.
Потім додати решта цукру, щипку солі, олію, муку, вимісити м'яке тісто, що не липне до рук(к-сть муки може бути різна - залежить від її якості). Відставити на годину в тепле місце (за цей час я спекла печиво з попереднього рецепту ). Коли тісто підніметься - розділити його на невеликі кульки, можна з кожної кульки зробити джгутик і закрути в дулю, вмочити в розтоплене масло(за бажанням - або потім змастити жовтком) і викласти на змащене деко. Залишити на 10-15хв., щоб підійшли. Випікати при темп-і 170 до готовності.
Гарячі можна ще раз змастити - на цей раз олією з часником. Пампушки мають ніжний м'який смак і легкий запах розсолу .
Сьогодні ми зі старшим сином вивчали пасхальні традиції англомовних країн (тобто виконували домашнє завдання з англ.мови ) і відкрили для себе традиційну англійську пасхальну випічку - Hot cross buns - булочки з хрестом. Печуть їх в Страсну п'ятницю і куштують ще теплими. Згідно з традицією, з людиною, з якою ви поділитеся половинкою булочки, ви будете дружити цілий рік, а булочка, підвішена на кухні, буде оберігати ваш дім від всяких негараздів! По секрету скажу, що історія булочок сягає ще язичницьких часів і хрест означав сонце і місяць, а чотири частини - чотири фази місяця (або чотири пори року). Християнська церква адаптувала традицію випікання булочок і почала по-своєму трактувати значення хреста. І вже в 1361 році монах на ім'я отець Томас Роккліф вперше роздав біднякам свого приходу булочки з хрестом. Згодом, не зважаючи на заборону католицької церкви в Англії у 16ст., королева Єлизавета I указом дозволила випікати і куштувати ці булочки на Різдво, на Пасху і на поминки. Ну і як після прочитаного не спробувати булочок з такою драматичною історією???
Hot cross buns Традиційні англійські пасхальні булочки з хрестом
Хрест: 25г муки 1/8скл. води (давала на око до необхідної густини)
Глазур: 1/8скл. води 25г цукру 1/8ч.л. суміші спецій (кориця, мускатний горіх...) (для глазурі змішала 2ст.л. води і цукрову пудру - до однорідності і густини сметани, додала пару капель лимонного соку)
2. Тепле молоко і масло (щоб було рідке, але не гаряче) збити з яйцем.
3. В муці зробити заглиблення, влити молоко, лопаткою вимішувати по колу в одну сторону. Потім тісто вимісити протягом 5 хвилин на столі. Покласти на годину в тепле місце (я, як завжди, підігріла тісто протягом 30сек. в мікрохвильовці і там залишила його виростати) на годину.
4. Тісто розділити на кульки, викласти у змащену жиром форму. За бажанням ножицями зробити надрізи у вигляді хреста, накрити рушником, залишити на 40 хвилин.
5. Намалювати хрест за допомогою шприца або конуса з пергаменту, поставити випікатися при темп-і 220 градусів протягом 10 хвилин, потім ще 10хв при темп-і 200 градусів (будьте уважні, бо я пекла при темп-і з вентиляцією 200 і вони гарно зарум'янились).
6. Витягнути, гарячі змастити глазур'ю.
Рецептів знайшли багато, але сподобали собі рецепт зі сайту edimdoma.ru від Nata Ru