в мене є книжка українські звичаї, то там написано що правильно Щедрий вечір має бути 13 січня ,і це має бути багата вечеря від слова"щедро" переважають м"ясні страви,а надвечір"я перед Богоявленієм називається Другий свят вечір або голодна вечеря,і страви мають бути всі пісні,так сама як і на свят вечір їх має бути 12. І в нас у сім"ї у цей день всі постять нічого не їмо лишень пити можна досхочу (чаю,кави чи води ). Тоді вже коли починається вечеря всі молимось спільну молитву,п"ємо освячену водицю (зранку в церкві є відправа і ми набираємо) і приступаєм до вечері. А в кого ще є якісь звичаї у цей свят вечір? напишіть так цікаво взнавато від Вас щось новенького
В нас так само зранку в церкві освячують воду. Вечерю ми починаємо готувати тільки після відправи і до всіх страв додаємо освячену воду.а готуємо такі ж самі 12 пісних страв як і на Святий вечір.
--------------------
Ви спитаєте чи працюю я? Так, я працюю 24 години на добу. Я МАМА! Я будильник, повар, двірник, вчитель, няня, лікар, будівельник, охоронець, фотограф, тренер, утішитель. Я не можу взяти лікарняне. Я працюю день і ніч. Зарплата моя - поцілунки і обійми!
Вечерю ми починаємо готувати тільки після відправи і до всіх страв додаємо освячену воду.а готуємо такі ж самі 12 пісних страв як і на Святий вечір.
ми так само робимо, а ще перед тим як сісти вечеряти, господар дому має скропити свяченою водою все своє обісця, хату, комору, стодолу, стайню де є корова, свинки чи птиця, а лише тоді приступати до вечері, а ще наш сусід кропить свої вулики, і плодові дерева,
--------------------
Подлинное счастье стоит недорого: если за него приходится платить высокую цену, значит, это фальшивка. Коко Шанель
Дівчата, у нас сьогодні ще ворожать. Отже, мамуськи, в кого дівочки на відані( дівчата, що можуть виходити заміж), то розкажіть, то будете знати звідки зять. Після вечері дівчина збирає всі ложки і вилки (якщо в вас кладуть) зі столу, виходить на край хати або на балкон, розділяє вилки на дві частини і стукає ними три рази одні до одних. З якої сторони гавкне собака, то з тої буде чоловік.
Моя мама дуже то вірить, бо вона зустрічалась довго з хлопцем, вже мова йшла про весілля. Пішла так ворожити, а собака гавкає з протилежної сторони. Прийшла до хати зла, а дід мій питає, ну де гавкала, то вона каже, що там де той хлопець живе, бо ж всі знають, що вони зустрічаються. А потім мама з ним посварилась і почала зустрічатись з моїм татом і вийшло, що тато дійсно з тої сторони.
Отаке, хто вірить, хто не вірить, але всеодно цікаво.
Якісь такі різні цікавинки......а здавалось би,всі на Україні живемо - а традиції різні В нас стіл такий самий,як і на Святвечір,тільки не колядувати ходять, а щедрувати
--------------------
Очень!Очень рада за своего мужа - так удачно женился!
ми так само робимо, а ще перед тим як сісти вечеряти, господар дому має скропити свяченою водою все своє обісця, хату, комору, стодолу, стайню де є корова, свинки чи птиця, а лише тоді приступати до вечері, а ще наш сусід кропить свої вулики, і плодові дерева,
У нас цей звичай доповнений закусуванням хати: Всі домочадці ходять за головю сімї, що все окроплює свяченою водою, і закусують пампухами і перепічкою (це така велика хлібина спечена в печі). Закусують, щоб всі вінчування збулися. Пампухи і перепічку носять тільки в руках відщипують шматки і в рот - невикористовуючи посуду і ножів.
--------------------
Мене звати Наталка, рада знайомству.
А в нас після вечері зі столу не прибирають, залишають на ніч. Кажуть, що померлі "приходять у гості" на вечерю. І накривають на декілька ложок і стаканів більше, то теж у память про померлих-рідниих.
Саме тому, що на Святий вечір приходять у гості душі померлих, не можна їсти виделками - можна ненароком наколоти їх на виделку. А якщо щось впало зі столу в цей вечір, то не піднімають, бо то захотів смаколика хтось із померлих.