Кращими сортами для варення є Шалах, Ананасний і Червонощокий, а також дрібноплодні дагестанські сорти - Хонобах і Шиндахлан. Варення варять і з жерделей (сіянці культурних сортів).
На варення відбирають лише зрілі, без всяких пошкоджень плоди. Перед варінням їх миють в холодній проточній воді, після чого дрібноплодні абрикоси йдуть на варіння цілими, а великоплідні розрізають по борозенці на половинки і видаляють кісточки.
Дрібні плоди наколюють і опускають в гарячу воду на 3-5 хвилин, після чого їх охолоджують, краще в проточній воді. Підготовлені плоди заливають гарячим сиропом, залишають на 3-4 години.
Абрикоси, що розрізають на половинки варять в один прийом. Плоди в цілому вигляді рекомендується варити в 2-3 прийоми. Час вистоювання в сиропі між варінням повинно бути 12 годин.
На 1 кілограм абрикосів беруть 1,3 кілограма цукру і 2 ст. води.
Варення з великоплідних абрикосів можна варити і за таким способом. Розрізають плоди на 2 половинки, видаляють кісточки і кладуть в розчин соди на 30-40 хвилин (2 ч. л. соди на 1 літр води), після чого плоди промивають в чистій воді і засипають повною нормою цукру і після 2-3-часової витримки ставлять на вогонь і варять до готовності.
Спеціально для відвідувачів http://dreamfood.ua
Рецепт з книги "Домоводство" (1958)