У морозильній камері можна зберігати не тільки сирі продукти, а й ті, що пройшли теплову обробку. Заморожувати можна деякі види овочів, м'ясо і м'ясні вироби, більшість молочних продуктів, вироби з тіста, фрукти і фруктові соки. Непридатні для заморожування: з овочів - салат, сира картопля, цибуля, редька, редиска; із фруктів - цілі сирі яблука, груші, банани; з молочних продуктів - кефір; а також сирі яйця і страви, загущені крохмалем.
Заморожувати можна лише свіжі продукти. Продукти і страви, що пройшли теплову обробку, перед заморожуванням треба швидко охолодити. Це значно зменшить можливість розмноження мікроорганізмів.
ОВОЧІЗаморожують свіжими, привареними, тушкованими або вареними.Цибулю, притушковану на жирі, заморожують як напівфабрикат. Термін зберігання до 4 місяців.
Часник заморожують нечищеним, загорнутим у фольгу. У такомувигляді він зберігається кілька місяців.
Столові буряки після варіння чистять, труть або ріжуть на шматки. Зберігаються 3 місяці.
Цвітну капусту (розібрану на суцвіття) приварюють 2 хв. у підсоленій воді. Потім швидко охолоджують, дають стекти воді і заморожують. Зберігається до 5 місяців. Перед уживанням не розморожують, а кладуть в окріп і варять залежно від розмірів 10-20 хв.
Зелений горошок можна заморожувати на термін до 6 місяців. Проварюють його 2 хвилини, охолоджують у воді, дають їй стекти і заморожують.
Кріп дрібно кришать і завертають у фольгу. Зберігається 3-4 місяці. До страв додають нерозмороженим.
Хрін заморожують кількома способами: 1) дрібно потертий хрін змішують із лимонним соком і загортають у фольгу або заморожують у формочках для льоду; 2) тертий хрін можна також змішати з тертими яблуками і додати кілька крапель лимонного соку; 3) заморожують тертий хрін із лимонним соком і збитою сметаною. Приготований таким чином хрін може зберігатися у склянках три тижні. Хрін із лимонним соком і яблуками зберігається майже 2 місяці.
Ревень чистять і ріжуть шматочками завтовшки 2 см. Заморожують без цукру. Можна зберігати до 6 місяців. Для пирогів розморожують частково.
Городню зелень (зелену цибул, петрушку, селеру) ретельно миють, дрібно кришать і насипають у маленькі поліетиленові пакетики або скляночки. Зберігають 6 місяців. До страв додають у замороженому вигляді.
Капусту тушковану також можна заморожувати. Час тушкування скорочують на 10 хвилин, сало і борошно для загустіння не вживають. Приготовлену таким способом капусту можна зберігати 3 місяці. Перед тим як подати на стіл, тушкують іще 15 хв., додаючи спеції.
ФруктиЯблука заморожують лише порізаними шматочками або у вигляді пюре. Строк зберігання 2 місяці.
Груші заморожують у переробленому вигляді. Плоди очищають від шкірки, розрізають навпіл уздовж і занурюють у гарячий цукровий сироп. Через 15-20 хвилин виймають, складають у баночки, заливають холодним сиропом так, щоб плоди були повністю покриті ним, і ставлять у камеру. Строк зберігання 6 місяців. Розморожують при кімнатній температурі.
Сливи ранніх сортів, кісточки яких не відокремлюються, заморожувати не можна. Заморожують лише стиглі тверді плоди. Їх миють, очищають, виймають кісточки і спочатку приморожують, а потім складають у поліетиленовий пакет і знову ховають у камеру. Замороженими тримають 6 місяців.
Вишні заморожують так само, як і сливи. Крім того, їх можна заморожувати і в цукровому сиропі.
Малину перед заморожуванням не миють. Можна заморожувати її з цукром і без нього. На 0,5 кг ягід треба взяти 100 г цукру. Ягоди складають у поліетиленовий пакет, пересипаючи цукром. Строк зберігання до 6 місяців.
Полуниці ретельно миють, дають стекти воді, потім відривають плодоніжки, сортують, залишаючи для заморожування лише тверді, неперезрілі ягоди. Спочатку їх трохи приморожують, а потім у поліетиленовому пакеті кладуть у морозильну камеру. Ягоди можуть зберігатися до 6 місяців. Розморожують при кімнатній температурі. Також ягоди можна пом'яти разом з цукром і так заморозити.
Суниці лісові не миють і заморожують без цукру. Можуть зберігатися 4-6 місяців.
Ожину обережно миють. Після того, як стече вода, ягоди заморожують із цукром або без нього.
Крім фруктів і ягід у свіжому вигляді, можна заморожувати свіжоприготовлені фруктові соки. Заморожують їх спочатку у формочках для льоду, а потім заморожені кубики соку висипають у поліетиленові пакети і зберігають у камері до 3 місяців.