У свіжих овочах та фруктах, які пролежали зиму, кількість вітамінів стала меншою. Наприклад, місткість вітаміну С в яблуках за три місяці зменшується на 30-40%, у заморожених ягодах - наполовину. Тобто з продуктів ми ранньою весною помітно не добираємо корисних речовин. На допомогу прийдуть вітамінно-мінеральні комплекси.
Для дітей. Обов'язкові компоненти - вітамін С, вітаміни групи В, а також вітамін Ф. Він потрібен для нормального росту та розвитку організму, підвищення імунітету та гостроти зору. Вітамін D. В організмі виявляється лише під дією сонячних променів. Після зими його недостатність особливо відчутна. Він допомагає формуванню скелета, зубів, засвоєнню кальцію. Йод - необхідний для розвитку інтелекту та пам'яті, здоров'я щитовидки. Допомагає пережити втому від шкільних навантажень. Пробіотики - або корисні лакто- і біфідобактерії. Вони зміцнюють імунітет і допомагають протистояти застудам ефективніше, аніж звичайні вітаміни, а також нормалізують склад кишечної мікрофлори.
Вітаміни краси. У багатьох після зими січеться волосся. Недостатність вітамінів часто робить нігті ламкими та вони слояться, а шкіра стає сухою та "втомленою". У цьому випадку прийдуть на допомогу комплекси з антиоксидантами, вітамінами групи В, кремнієм.
Для тих, кому за... Полівітамінні комплекси - для тих, кому за 40, - містять підвищені дози вітамінів С, В та Е, потреба в яких з віком збільшується. Вони зміцнюють імунітет, нервовусистему, покращують травлення, життя стає активним. Підвищена і місткість кальцію, який разом із вітаміном D і фосфором попереджає розвиток остеопорозу та руйнування зубів. А ось вміст вітаміну А, навпаки, знижено, оскільки він, на відміну від більшості інших вітамінів, може накопичуватися та призвести до підвищеної ламкості костей.