ksenika, if221181pii, Натонька, Дівчатка, ви не уявляете, як приємно чути від вас ці теплі слова!Мені аж ніяково, бо насправді - ви тут справжні господині, і я багато чому у вас залюбки навчаюсь! Ще раз дуже дякую!!!
Натонько, дуже сподіваюся , що перці сподобаються!
А я цього року халявлю - лише вчора перші 3 баночки закрутила - несподівано вийшла кабачкова ікра (свої кабачки нявкнули після дощів), а тут сусіди один, але веееликий принесли батькам, а вони - мені. Я на нього дивилась-дивилась, а потім на око щось закалампуцькала, і результат вийшов смачніший, ніж магазинний (а магазинну ікру я люблю). Сьогодні ще баклажанів купила на ікру - завтра до роботи...
Ланочко, перечитала всі ці сонячні рецепти в банках! В мене мама спец по закрутках, то я або допомагаю, або тільки окремі роблю. А тут стільки нових рецептів! Дякую! Олюся, теж цікаві переписи!
Ланочко, про грузді розкажу бабуні, вона по грибах в мене спец, може зробимо такі цього року. Розкажіть мені про малину. Здається, кісточки не треба перетирати, вони якраз важливі у варенні як жарознижувальному засобі. Вчора зробила експрес варення з малини.
Всі ягоди змолола в комбайні, додала стільки ж цукру, поварила 20 хв, розклала в чисті сухі банки. Як вистигло, накрила пластмасовими кришками. от зберігаю в холодильнику, бо не знаю, чи буде стояти при кімнатній температурі в кладовці.
Славочка,я хочу дати свій маленький рецепт, можливо ви його знаєте Малину висипати на сковорідку додати таку ж кількість цукру 1:1 варити на маленькому вогні 15 хв постійно помішуючи. Накладати в сухі банки і закривати металевими кришками.(закрутити) Я так роблю зі всіх ягід.
Добрий день всiм. Хочу доповнити до груздiв солених, якi солю уже бiля 30 рокiв. Дiвчатка, як прийдете з лiсу втомленi, не мучайтеся допiзна, а висипайте груздi у найбiльший баняк, щоб помiстилися всi i заливайте холодною водою з пiд крану, чистити не треба, лише бажано ножки повiдрiзати, далi можна зi спокiйним серцем йти спати. На слiдуючий день воду мiняти 2 - 3 рази, весь лiсовий пiсок, хвоя i т.д. вiдстануть самi i вийдуть з водою залишиться лише пiд краном зубною щiточкою дочистити вже i так майже чистi гриби.Далi можна вiдварити хвилин 5, не бiльше, а можна солити сирi. Вони бiльш хрумкi получаються, просто перекладаете у 3-х лiтровi банки нiжками догори i так щоб 3 шари грибiв перекласти 3-ма шарами часничку подрiбненого , зантиками кропу, не жалiйте, i на кожен шар грибiв 1 повну столову ложку солi.Як банка наповниться, зверху 3 суцвIття кропу далi твердим стеблом вiд кропу добре притиснути, пiдпихаючи пiд горловину, шоб тримали як прес гриби i стивимо на тарiлочку кваситися на 3 днi, якщо тепло в кухнi, а якщо холодно, ще день - два, весь час протикаемо чимось аж до дна, як квасимо капусту,щоб газ виходив.Гриби стануть м,якшими, можна буде добавити з других банок, шоб туго було I нарештi зверху притиснути аптечним гiрчичником /щоб не плiсневiли/ i на холод. Так само i моховики соляться, лише треба вiдварити, вони потемнiють, а як сквасяться, будуть дуже гарнi, жовтенькi. А просоленi груздi найсмачнiшi з цибулькою i заправити сметанкою.
У мене майже не їдять варення, а от сирими ласують залюбки - чорну смородину, малину,абрикоси, калину- перетираю з цукром 1:2 (з абрикосами ще перекручую апельсини: на 1 кг ягід- 2 апельсини зі шкіркою), під капронові кришки- і взимку аромат літа
karina1607,lana, дякую! це найкорисніше! Алеся, буду мати на увазі, а то для мене все добре у збиранні грибів, тільки не їх чищення після гасання по лісі. А то вам з нового урожаю