Дуже цікавий салатик,треба і собі в записник.(Через місяць приїзжають з Канади гості на тиждень,то вже буду мати щось новеньке).
Дякую, Дарцю, надіюсь, що вам таке поєднання смаків буде до вподоби
Цитата: Ксенічка
Іринка.Бажаю, щоб твій настрій був радісним , сонячним як завжди з смачним присмаком твоїх цікавих страв, тоді і нам буде світло від того, що такій гарній людині добре!!
Ксенічко, дякую взаємно!!! Ти також постійно заряджаєш нас позитивом і добром!!!
Гаттама (вона іфеселі, біші, гатлама... усе це одна назва азербайджанських солодощів)
Ця солодка страва присутня на кожному святковому столі, а також з давніх давен існує традиція подавати гаттаму молодятам після першої шлюбної ночі (подає сестра нареченої разом з декількома родичками).
Тісто: 750 гр. муки 525 мл. молока 16 гр. солі 2 ст. л. цукру 12 гр. сухих дріжджів 200 г масла (розтоплювала двічі по 100г в горнятку) олія для смаження. цукрова пудра для посипання. * порівнюючи з іншими рецептами, усюди також зустрічала яйця, тому до тіста додала ще 2 яйця і на початок просіяла 800 г борошна, в кінці ще трошки підсипала)
1. З борошна, молока, солі, дріжджів, цукру замісити тісто. Поставити в тепле місце на годину. Тісто розділити на 9-10 частин.
Тісто розкатують на великих стільницях або на поверхні столу за допомогою метрової скалки, тому я розділила його на 16 частин - місця мало було... Наступного разу буду робити 2 тіста по 8-10 шарів . Тісто дуже гарне, якщо розкатали меншого розміру, воно легко розтягується руками до потрібного розміру - у прямому значенні слова "як по маслу". 2. Кожну частину тіста розкатати дуже тоненько (майже, щоб просвічувалася), зверху змащувати розтопленим маслом кімнатної температури. Я розкатувала на силіконовому килимку (60х40см), а складала на дерев'яній стільниці. Так викласти один на одного усі шари тіста. 3. З вужчої частини частини тіста скрутити рулет. Нарізати шматочками шириною 1 см. Кожний рулетик посередині стиснути пальцями, покласти на дошку, приплюснути рукою (або пройтися скалкою - щоб був плоскіший). * як на мене, чим більш приплюснута паляничка, тим краще вона просмажиться.
На щастя, я спершу нарізала пасочки (як один із варіантів розробки тіста, тому що мені прийшлося розрізати їх на дві коротші смужки - бо виходила дуже широка приплюснута паляничка)
3. Смажити у великій кількості розігрітої олії. Викладати на паперові серветки, посипати цукор пудрою.
Найкраще смакує теплою - зверху особливо хрустка, всередині дуже м'яка, ніжна і гарно пахне вершковим маслом. А також нам засмакувала разом із заварним кремом на жовтках та з маслом (ну, це лише до 12 дня - майже, як в Попелюшки).
Рецепт від novichok зі сайту gotovim-doma.ru
Повідомлення відредагував Ірка-Шкірка - 8 лютого 2013 21:33
Цю закуску можна придбати і в пакетику, і зустріти в меню вишуканого ресторану, але приготовлені дома кільця цибулі в хрусткій скоринці я не проміняю ні на жодні інші
Для приготування страви потрібно: цибуля мука кефір (замінила домашнім йогуртом) кукурудзяна крупа сіль, перець, спеції до смаку - використала паприку, карі і додала ще кунжуту олія для смаження
* я звикла. що в мене на господарці завжди є кукурудзяна мука і крупа різного гатунку, але з'ясувалося, що залишилася лише кукурудзяна мука, тому я трошки видозмінила рецепт, звичайну муку замінила на кукурудзяну (також дуже дрібоньку), а замість крупи використала житнє борошно грубого помолу (ТМ Жменька)
1. Нарізати цибулю кільцями шириною 5 - 7 см, розділити на окремі кільця, залити холодною водою на декілька годин - після цього де-не-де може відокремитися плівка між шарами цибулі - її викинути, звичайно. 2. Злити воду, кільця краще відкинути на друшлаг - щоб залишилися мокрі, але щоб з них не стікала вода. 3. Приготувати три миски чи глибокі тарілки. В першу насипати муку, в другу - налити кефір, в третю насипати муку, кукурудзяну крупу, сіль, спеції. 4. Розігріти олію. Кільця цибулі макати в муку, кефір та суху суміш. Смажити з обох сторін до готовності. Викладати на паперову серветку, щоб ввібрала зайвий жир.
Смакують і самі по собі, і з соусами, і під пиво... Скоринка дуже хрустка і смачна, треба по цьому рецепту приготувати ще курячі шматочки.
Автор рецепту - Yulishna зі сайту happy-forum.net, побачила на li.ru.
Повідомлення відредагував Ірка-Шкірка - 8 лютого 2013 22:45
1,2 кг муки 2 ч.л. солі 3 ч.л. цукру 4 ч.л. сухих дріжджів 8 ст.л. олії 800 мл води 1 жовток для змащування насіння кунжуту, льону, коріандру... * Я пекла 2/3 порції, тому що макс-а вага муки для мого комбайну - 920 г - з цього вийшло 2 дека по 5 паляниць на кожному
1. Муку просіяти в миску, додати сіль, цукор, дріжджі, вимішати. 2. Підливаючи теплу воду, замісити тісто. В кінці замісу додати олію. Тісто вимішувати 10 хвилин в комбайні чи вручну в мисці. потім домісити на дошці. 3. Залишити в мисці на годину, щоб підійшло. Прикрити рушником. 4. Тісто розділити на 10 частин, з кожної частини сформувати кулю, а потім паляницю. Залишити на 30 хвилин.
*Якщо будете пекти на камені, то вистоювати тісто треба на столі, а потім акуратно перенести. Якщо пекти на протвені, то викладати паляниці відразу на змащений жиром протвень. 5. В середині кожну паляницю поштрикати пальцями (або молотком для м'яса). Жовток вимішати 1:1 з водою. Змастити жовтком паляниці.
6. Посипати насінням. 7. Випікати в духовці протягом 10 хвилин при темп-і 250 градусів. 8. Викласти на кухонний рушник чи дерев'яну дошку. Охолодити.
Рецепт зі сайту videoculinary.ru У відео до рецепту так смачно описували паляниці, що не втерпіла і спекла ...
Повідомлення відредагував Ірка-Шкірка - 11 лютого 2013 21:47
Для бульйону: 1 - 2 пори зелень петрушки, селери, кропу 1 велика цибулина корінець петрушки чи пастирнаку 3 - 4 духмяні перці сіль
Для зажарки: 2 - 3 ст.л. оливкової олії 2 невеликі цибулини 2 морквини Для кльоцків: 200 г свіжого чи мороженого шпинату 1 стейк червоної риби - у мене горбуша вагою 270 г кукурудзяна та рисова мука (можна взяти пшеничку муку чи навпіл з манкою - просто готую дуже дієтичне з великими обмеженнями ) 1 яйце (не давала, бо не можна - але якщо нема заборон, то буде краще триматися купи)
1/2 скл. рису
1. Зварити бульйон - у трьох літрову каструлю влити 2 л води, коли закипить - додати зелень (можна звязати білою ниткою, щоб було легше потім вибрати), цибулю, перець, сіль до смаку, варити 25 - 30 хвилин. Процідити або вибрати зелень та цибулю, додати промитий рис, варити 20 хвилин. 2. Для зажарки на маленькому вогні потомити цибулю з морквою на олії. Можна додати 1 - 2 ложки бульйону. Додати до зупки.
3. Для кльоцків заморожений шпинат залити водою, щоб ледь покрила його, довести до кипіння або підігріти в мікрохвильовці. Охолодити, збити блендером - вийшло приблизно 200 мл соусу. Вилити шпинатну масу в миску, додати муку, сіль, мелений перець, яйце, вимішуючи, замісити тісто густе, як сметана, додати дрібно порізану кубиками рибу. Акуратно вимішати.
4. Опуклою ложкою (у мене є така смішна - для оливок) набирати кльоцки, попередньо окунувши в кип'яток (зупу) - щоб не прилипало до ложки. Там виробити всі кльоцки, акуратно помішуючи час від часу зупку. Коли закипить - проварити 5 хвилин, посипати меленим перцем, накрити кришкою і хай доходить - хвилин 20. Подавати з зеленню.
Моя манюня її сподобала - тому тестування на якість зупка пройшла успішно .
Повідомлення відредагував Ірка-Шкірка - 11 лютого 2013 23:51