Коко Шанель, Я теж закриваю тільки такі, бродяги, бо маринованих у нас ніхто не їсть.Причому закриваю малесенькі. Коли донька навчалася і відбувалися студентські вечірки, то їй завжди замовляли "маминих огірочків". Та й на Кавказ возили цього разу 3 літрових баночки, бо зять їх дуже любить. Я приспособилась: кладу повну ,але без гірки ст. ложку солі прямо у літрову банку і заливаю водою ( відповідно: на 0.5л банку- 0.5 ст.ложки, на 3 л-3 ложки і т. д.)
додай, будь-ласка, к-сть майонезу в грамах чи мл - пачки бувають різні...
Так, Ірусю, ти права, вже додала, дякую, що помітила.
Ланочко, я теж знаю, що малесенькі огірочки - то ідеальний варіант, та добре, коли вони в тебе під боком, вийшов із хати - і вибрав, хоч щодня...А тут як їхати на дачу - то тільки після роботи, так увечері зливи, що не можна не те що в город влізти, а світу Божого не видно...Отак і переростають.
Повідомлення відредагував Коко Шанель - 9 липня 2010 00:42
три літри води Кілька дрібних карасиків зо два гарних середніх судаки або іншої смачної риби ( в мене був товстолоб, може, трохи й не те, але маємо те, що маємо))) 3-4 великих картоплини 2 зелених кислуватих яблука пучок селери, кропу, базиліку дві цибулини перець чорний мелений і горошком . стопка горілки
Взагалі щоб готувати рибну юшку потрібно кілька необхідних речей: природа, вогнище, обвуглена головешка, тепла компанія і, звичайно, риба...( виловлена на базарі чи у водоймі - не суть важливо)))) Я ловила на базарі))) Та й вогнища теж не було з пресловутою головешкою...)))) Секрет цієї ухи полягає ось у чому: спочатку вариться рибний бульон з дрібної рибки, яку не потрібно чистити, а просто гарно вимити, нутрощі витягти, зав"язати в марлю і опустити в киплячу воду...Туди ж дати добрий пучок зелені: базилік, кріп, селера ( в мене була одна петрушка) а також лавровий лист і кілька обчищених цибулин, чорний перець горошком. Варити, щоб добре кипіло, хвилин зо 15-20.
Вийняти марлю з рибою з води і викинути. Також вийняти цибулю і зелень . В юшку додати картоплю цілою, а також два зелених яблука, зварити до готовності і витягти. Картоплю потовкти, поки гаряча, яблука порізати. Посолити, вкинути шматки вже, так би мовити, справжньої, "кашерної"))))) риби, варити до готовності. Досолити за смаком, поперчити, влити стопку горілки( бажано казенної) Подавати так: наливати рибну юшку, туди потовчену картоплю, рибу їсти вприкуску з яблуками.))) Я картоплю не товкла, а рибу вкинула прямо в тарілку)))))) Юшка справді смачнюща. Рецепт Романа Мадянова в телепердачі "Смак" .
Вчора пропонувала цю страву сестрі - вона не здогадалась, з чого вона )))) Хоча, як на мене, це очевидно..)) Але виконання дуже оригінальне...Страва з сайту "Готовим дома" від Олесі, за що їй велике дякую.
Скордалія
Страва грецького походження, використовується в якості соусу до овочів, або як намазка на хліб. 3-4 середніх картоплини, часник 3 зубчики винний оцет за смаком або 1 ст. л. ( в мене був рожевий) або просто лимонний сік оливкова олія або звичайна рафінована соняшникова( 20-25 мл.) суміш мелена 5-ти перців ( в мене признають тільки просто чорний))) Картоплю відварити в підсоленій воді, відвар злити ( або зберегти для тіста на пиріжки чи хліба). Покласти у блендер і перебити на пюре. Додати олію і ще раз збити, маса набуде шовковисої консистенції. Додати оцет, перець, сіль при потребі. Ще раз збити. Полити зверху трохи олією і подавати охолодженим, так смакує більше.( забула перший раз про те написати, ось виправляюсь..) Мені сподобалось!
Повідомлення відредагував Коко Шанель - 11 липня 2010 19:09
Ланочко, звичайно, можна без горілки, та можу тебе запевнити, що на таку кількість води вона не буде відчуватися, тим більше, в гарячій воді алкоголь частково випарується. Казав Роман Мадянов в передачі, що горілка дає відчуття " холодку" ... Я теж не додавала, але ж автентичність рецепта треба було зберегти))))
Повідомлення відредагував Коко Шанель - 11 липня 2010 19:10
..Нарешті , нарешті на базарі з"явилися грунтові, а не тепличні ( різниця велика, скажу я вам!))) мої улюблені баклажанчики!!! Взагалі наш південний базар ( от не втримаюсь, трохи побазікаю..) літом - це щось....таке розмаїття фарб і пахощів , достойне пензля художника!))) ..Мій щоденний шлях на роботу пролягає саме через ринок, який якраз вранці просинається,вирує, гиготить, і незмінно нагадує "Ярмарок" Остапа Вишні...)))) В мене є можливість базар обминути,)) але щоразу ноги несуть мене туди, щоб помилуватися горами рожевих персиків, бочки яких золотяться ніжним пушком, як свіжа щічка юної дівчини...Баклажани - поважні, пузаті, ( пани!)) випинають свої лискучі фіолетові черевця...Кабачкам, молодесеньким, в росі, один в один - здається, кінця-краю не буде, ( в нас їх збирають ледь не три врожаї, хто не лінивий!))) Ось терпко пахне кріп у "віниках" на консервацію, з листям хрону , гілками смородини та вишні...А помідори! Як я могла забути! Це ж королі овочевого ринку - величезні, херсонські, пахучі, найбільше люблю рожеві, вони трохи дорожчі, але й смачніші ( своїх ще не маю, трохи тільки ранні почали рожевіти). А яблука! Перший білий налив , трохи й кислуватий,як на мене, зате яке варення янтарне з нього виходить, запашне!! Знову продають полуницю, вдруге почала родити, щось трохи зарано в цьому році..А малини, смородини, агрусу скільки! І все ці пахощі змішуються, забивають памороки, виходиш звідти, вже ніби трохи вчадівши від цього многоголосся ,багатокольоровості, різнозапахущості...І часто думаєш: ну, чому я не художник, щоб змалювати оту всю красу?! Не знаю, як на кого, але на мене оте все впливає так, що я не можу чогось-таки, та не купити..))) Буває, що зовсім і не потрібного ( ми з чоловіком зараз самі, то і їсти нема кому))) а потім доводиться оте все терміново утилізувати))))) бо ж пропадає!)))))) Напевне, треба вже вживати якісь таблетки від жадібності...і побільше!! ( як у тому анекдоті))))))))))))))))))
Натренділа тут вам три мішки гречаної вовни))))))) А тепер, власне, рецепт...))
Баклажанні рулетики з начинкою
Порізати баклажани уздовж тонкими пластинками. Зробити добре солону ропу й замочити в ній пластинки баклажанів. Так з них виходить гіркота і вони потім втягують менше олії. Потім викласти пластинки з ропи, трохи обсушити рушником або паперовими серветками. Обсмажити з обох боків на олії. Начинки можна приготувати різноманітні: Варіант номер раз: обсмажена цибуля з морквою, приправлена часником,перцем, сіллю та винним оцтом, як у мене, зі шматочком помідорчика. Варіант №2: бринза, часник, майонез, зелень Варіант №3: сир твердий або м"який вершковий сир , майонез чи сметана, часник, зелень Варіант№4: гостра аджика, помідорчик, зелень Варіант №5 волоські горіхи товчені, солона бринза, або навіть жирний домашній сир, до смаку посолений, перець, зелень, часник Варіант №6: фета, свіжа м"ята, чілі, лимонний сік Взагалі баклажани неможливо зіпсувати, туди можна пхати все, що завгодно....Єдине поєднання, яке мені категорично не сподобалось - баклажани і картопля...)))) Але то на мій смак...
Повідомлення відредагував Коко Шанель - 16 липня 2010 21:47