Пожовкла фотографія стара. Тут мама й тато молоді, і я маленька. На очі накотилася сльоза. Коли це було? Боже мій миленький! Шматочок із дитинства дорогий коли дерева ще були великі. Коли кудись летіли журавлі, а ми вслухалися в тривожні їхні крики. Чомусь за палку взявся наш сусід, а я біжу, щаслива, безтурботна. Він повертається мені услід : -Радій життю, воно безповоротне... Вечірня вулиця і зграйка дітлахів, І голос мами- кличуть вже до хати. Та звідки нам було тоді вже знати, Що ті хвилини щасливіші від усіх?.. Пожовкла фотографія стара, вертає у дитинство знову й знову. Роки, неначе білі журавлі летять, та не вертаються потому.
--------------------
Коли береш наповняються руки,коли віддаєш наповняється серце.
Два морози йшли у ліс, все вбирали в іній. В того був червоний ніс, а у цього - синій. - Старший буде той із нас, - каже брат до брата, - хто людину зможе враз до кісток пробрати! Їде дядько в сіряку, їде пан у шубі. - Вибираймо до смаку, братику мій любий! Посміхнувся Синій Ніс і побіг до пана: - Як би швидко кінь не віз, я вже не відстану! А Червоний Ніс з гори дивиться й сміється: - Крізь куниці та бобри він і не проб ється. Ну, а з дядьком аж ніяк я не забарюся: під розірваний сіряк зараз заберуся! Синій Ніс на пана враз налетів щодуху. От під комір вже забравсь, от схопив за вуха. Пан ховає в хутро ніс, зовсім замерзає. А мороз під шубу вліз і не вилізає. І щипав, і пік як слід пана всю дорогу. Та й лишив біля воріт вже напівживого. В сніжній віхолі назад наш мороз понісся. - Чи вже впорався мій брат з дядьком на узліссі? А мороз - Червоний Ніс - теж за дядька взявся. Дядько крекнув, з санок зліз та й підперезався. Витер іній, що вже встиг обліпити брови, і ступивши просто в сніг, став рубати дрова. От мороз поліз в дірки, і пече, й щипає, тільки дядько залюбки знай собі рубає. Вже подертий сірячок зовсім змок від поту. Відступив мороз на крок, каже: - Ну й робота! Дядько вже сіряк скида, видно, вгрівся добре. На сіряк мороз сіда, каже: - Ач, хоробрий! Як залізу я в сіряк та укрию льодом, от тоді й побачиш, як задубієш згодом! Склавши дрова, дроворуб йде до одежини. А сіряк цупкий, як луб, весь - як та крижина! І, натішившися вкрай, морозець радіє: - Шубу з льоду одягай! Я тебе зогрію! Каже дядько: - Не шуткуй! Забирайся духом! - Та й почав по сіряку молотить обухом. Захрустів в мороза бік, затріщали кості. Ледве-ледве він утік, плачучи від злості. Вдягся дядько та й погнав коника до хати. А мороз пошкандибав під замет зітхати.
--------------------
Коли береш наповняються руки,коли віддаєш наповняється серце.
Швидко встань і одягнися! Швидко снідай, не барися! Швидко руки мий і шию! Швидко, бо сама помию! Швидко, тато нас чекає! Швидко, наш трамвай тікає! Швидко забігай до класу! Швидко, бо немає часу!
І весь час немає часу... А я хочу самостійно по калюжі йти спокійно, їсти бублик півгодини і дивитись на машини, і на дощик, і на хмарку, на кота і на канарку. Довго хлюпатись у ванні, бумкати на барабані, пасочки ліпити з глини, і не бігти щохвилини.
Зрозумійте, це - важливо: хочу жити не-квап-ли-во!
Вірш просто прекрасний. Надіюсь, ви не проти, що він російською)
Есть люди с особо чувствительной кожей – их лучше не трогать. Они не похожи на всех остальных. Они носят перчатки, скрывая на коже следы-отпечатки лилового цвета от чьих-нибудь пальцев, бесцеремонных в иной ситуации. Они опасаются солнца в зените. Обычно, надев толстый вязаный свитер, выходят из дома по лунной дорожке пройтись; и не любят, когда понарошку, когда просто так, не всерьез, не надолго. Болезненно чувствуют взгляды-иголки и крошево слов. Они прячут обиду в глубины глубин, но по внешнему виду спокойны они, как застывшая глина, лишь губы поджаты и паузы длинны. Они уязвимы, они интересны; и будьте чутки и внимательны, если вы их приручили: они не похожи на всех остальных – они чувствуют кожей.
У Львові дощ...Поміж старі собори Крокує осінь з пензлем у руках. Самотніх вулиць ніжені узори Вистукує погордо львівський птах... Під парасольками сховалось наше літо, То тут, то там вистрибує тепло... У світлі кави, сонцем обігріте, Ясніє різьблене за день Твоє чоло. У Львові дощ. Як і сто років тому, Регоче осінь фарбами навскіс. У сяйві ночі , в чарі золотому Самотній птах вистукує "на біс".
--------------------
Коли береш наповняються руки,коли віддаєш наповняється серце.
На віях тиші мерехтять сніжинки. Зима крізь вії дивиться на світ. Шляхи і діти їх — стежинки — шукають вранці згадку до воріт. Село в снігах, як чаша кришталева, у срібних жилках скованих джерел. Ідуть у білих каптурах дерева, понамерзали брови у дерев. Їм білий вітер розвіває поли, вони бредуть, похилені, на шлях, де гайвороння, чорне як ніколи, шматочок сонця ділить у полях.
Ліна Костенко.
--------------------
Коли береш наповняються руки,коли віддаєш наповняється серце.
А в природі вже пахне весною, Аромат той приємний для всіх. Білий сніг не лежить вже горою, А джерельцем співочим побіг. Щоб очистити землю й омити, Та прокласти шляхи для весни. Хоч зима й завертає сердито, Та весна вже приходить у сни. Йде весна-королева по світу І співає на всі голоси, Та заквітчує землю прогріту, Творить дивні картини краси.
--------------------
Коли береш наповняються руки,коли віддаєш наповняється серце.