130 г сухого нуту .
6 шт томатів в'ялених
25 мл олії оливкової
35 мл свіжовичавленого лимонного соку
2 зубці часнику
2 ст. л кунжутної пасти
Сіль, перець чорний, петрушка - за смаком
1. Нут завжди радять попередньо замочити на ніч, а потім вже варити приблизно годину, а то й більше, проте можна просто промити нут, залити його водою ( в 2 рази більшеза нут). Відразу ставимо його варити, через 60-80 хвилин перевірити наготовність.
2.Якщо хочете більш ніжний хумус, то зварений нут треба залити холодною водою, трохи потримати його там, а потім злити і вже кожну горошину очистити. Це досить легко, але клопітно. Воду що залишилася в каструлі злите в кухоль.
3.Часник очистити і пропустити через прес. У блендер викладаємо нут, в'ялені томати, подрібнений часник, тахіну (кунжутну пасту)*, сіль, мелений перець, вливаємо оливкову (можна і соняшникову) олію, сік лимона і починаємо подрібнювати.
4.Періодично додавайте воду, яка у нас залишилась від варіння. Як підсумок - ми повинні отримати консистенцію густого крему. Якщо вода, яка залишилася після варіння нуту, закінчилася, а вам потрібно ще, то просто додайте звичайної кип'яченої води.
Регулюйте смак - можна додати трохи більше соку лимона або часнику, перцю - тут уже, як вам більше сподобається.
*Кунжутну пасту можна легко приготувати з кунжуту, для цього потрібно:
Візьмемо 3 столові ложки кунжуту і хвилину обсмажити на сковороді до появи ароматного запаху. Далі викладаємо його в блендер (такий, який може молоти каву), вливаємо приблизно 2 столові ложки оливкової олії і починаємо дрібнити до стану пасти.
Це не так просто. Періодично вимикайте блендер, знімайте зі стінок зернятка, що прилипли, ще не перемелені і хвилин через 5 отримаєте цю саму пасту. Може вона і не буде ідеальною, але досить наближеною, це точно.