Тарта - це грецький варіант пирога швидкого приготування – дуже смачний, ситний і, тепер, один з моїх улюблених. Історія пирога почалася в кінці липня, коли до мого швагра приїхала сестра з сім’єю з Греції і в мене було 2 дні майстер-класів грецької кухні.
Тісто: можна взяти готове листове 500 грамове або приготувати пісне тісто (як на вареники), накрити харчовою плівкою і залишити на 20 хвилин – відпочити. Потім розтачати і викласти у змащену жиром форму для випічки (розмір форми 25х35 см), зробити бортики висотою 4 – 5 см:
Начинка 1: 400 – 500г печериць (якщо нема свіжих - можна замінити консервованими соленими - не маринованими!) 1 велика або 2 середні цибулини 1 болгарський перець 2 ст.л. муки з гіркою Олія або масло для смаження
1. Печериці почистити, протерти паперовою салфеткою, нарізати тоненькими пластинками. 2. Цибулю почистити, нарізати кубиками, болгарський перець – нарізати пасочками. 3. На маслі підсмажити печериці, потім додати цибулю, коли цибуля підсмажиться – додати перець, посолити, поперчити до смаку, посипати мукою, відставити, щоб охололо.
Начинка 2 4 яйця 500 мл вершків (30% жирності і більше) 150 г грюеру (жирного твердого сиру – можна замінити пармезаном або іншим, подібним) – натерти на терці 150 г сиру фета – порізати кубиками або розділити за допомогою чайної ложки 150 г російського чи королівського сиру – натерти на терці
1. В великій мисці збити яйця, додати щипку солі, додати вершки, збити до появи пухирців, додати три види сиру, акуратно вимішати ложкою.
Розігріти духовку до 220 градусів в режимі нижній нагрів. Грибну начинку викласти у миску з яєчно-сирною начинкою, акуратно вимішати, викласти у форму на тісто, легенько розрівняти ложкою або силіконовою лопаткою. Поставити випікатися Через 15 хвилин змінити режим на верхній-нижній нагрів, пекти до готовності (щоб сир зверху зарум’янився).
Подавати гарячим.
Гречанці Любі – велике дякую за терпіння в поясненні купи нюансів і міні-курсу грецької мови .
Повідомлення відредагував Ірка-Шкірка - 24 листопада 2012 16:51
(рецепт від матусі – знайшла колись в газеті і забрала у свій записник. Автор рецепту – Любов Ганущак з Розвадова)
Тісто: 100 мл води 100 мл олії 100г цукру
Усе скласти в каструльку (можна в ½ л банку), довести до кипіння на плиті (банку – у мікрохвильовці), розкалатати, щоб цукор розчинився, долити кипяченої води до 0,5л рідини. Додати 50 г дріжджів, ½ ч.л. солі, 2 яйця (можна попередньо збити вилкою, але я все разом викладаю до муки в чашу кухонного комбайну. За бажанням додати 1 пакетик ванільного цукру, 1 ст. л. спирту (горілки) – щоб менше ввібрали жиру під час смаження та в кінці замішування – цедру 1 лимона. Муки – скільки забере, щоб замісити м’яке тісто, що не прилипає до рук. Залишити, щоб підросло. Для начинки взяти рожу, перетерту з цукром (до неї можна додати мелених сухарів, щоб начинка не витікала під час смаження). Залишити, щоб підросли, на 20 хвилин – але за цей час ви саме наліпите усі пампушки, як перші підростуть. Смажити в розігрітій олії. Порада від мами - спочатку класти в олію заліпленою стороною доверху (тою, де ви збирали докупки краї) - вона важча, ніж протилежна, тому під час смаження вони самі потім перевертаються, коли готові. Посипати охолоджені цукор-пудрою (якщо будете молоти самі, також можна вимішати з пакетиком ванільного цукру).
Повідомлення відредагував Ірка-Шкірка - 10 січня 2013 17:46
Тісто: 1 кг борошна, 250 г маргарину, 50 г дріжджів, 5 яєць, 1 склянка цукру, 0,5 склянки сметани, 0,75 склянки молока. I Макова начинка: 1 кг маку, 200 г цукру, 100 г масла, З яйця, 0,5 склянки меду, 100 г родзинок, 100 г волоських горіхів, мигдалева есенція. II Макова начинка: 0,5 кг маку, 200 г цукру, 100 г меду, 50 г масла, 3 яйця, 30 г родзинок, 30 г січеного мигдалю, мигдалева есенція. ІІІ Макова начинка (моя): 1 банка польської макової маси (1кг), 2 скл. маку, 1 скл. різаних горіхів, 4 білки, ¾ скл. цукру. Для змащування: 1 яйце.
До пересіяного борошна додаємо розведені у сметані дріжджі, молоко, сіль, збиті з цукром яйця і починаємо місити тісто. В кінці додаємо розтоплений і охолоджений маргарин. Добре замісивши тісто, кладемо його на ніч у холодне місце. Макову начинку І готуємо так: мак запарюємо і залишаємо на 12 год., а потім переціджуємо через ситечко. Додаємо збиті з цукром жовтки, розтоплене і охолоджене масло, мед, піну з білків, дрібно посічені горіхи та родзинки. Макову начинку ІІ готуємо так: мак промиваємо, запарюємо кип'ятком, залишаємо на 12 годин, а потім переціджуємо через ситко та двічі перемелюємо через м'ясорубку з ситечком, яке має найменші отвори. В ринці розтоплюємо масло, додаємо мак і смажимо 10-15 хв (весь час помішуючи). Наприкінці додаємо цукор, мед, горіхи, родзинки, мигдаль. Коли маса охолоне, вимішуємо зі збитими білками. Макову начинку ІІІ готуємо так: сухий мак мелемо на кавомолці, додаємо цукор, заливаємо водою, щоб покрило на ½ см і доводимо до кипіння. Проварити, помішуючи, 2 – 3 хвилини і залишити на 5-6 годин (можна на ніч – щоб мак набух). Білки збити. У великій мисці акуратно вимішати готову макову начинку, варений мак, горіхи та збиті білки. Якщо рідке – додати мелених сухарів – у мене завжди начинка густа, тому сухарів не додаю.
Ділимо тісто і макову начинку на чотири частини. Кожну частину тіста розкачуємо валком на товщину приблизно 0,5- 1 см. Викладаємо на тісто рівномірно макову начинку, залишаючи вільними 2 см від краю, і скручуємо рулет. Краї тіста потрібно зліпити докупи. У форму кладемо швом донизу. Випікаємо маківники у вузьких довгих формах, вистелених промащеним папером на середньому вогні, протягом 30-40 хв, поки не зарум'яняться. Перед випіканням верх маківника змащуємо яйцем.
*До макової начинки можна додавати манну крупу або мелені сухарі, які вбирають вологу з маку. **До тіста додаю ще пакетик ванільного цукру та цедру одного лимону - так мені більше подобається.
Повідомлення відредагував Ірка-Шкірка - 10 січня 2013 17:36
Які пампушки........На святу вечерю не зробила пампушків,зроблю на днях бо так їх люблю(сама і з їм).А рожу перетерту маю, з дому передали(з України) то тільки для запаху добавляю в повідло .Дякую Ірцю за рецепт.
--------------------
Коли береш наповняються руки,коли віддаєш наповняється серце.