Ну що виходить що я перша, тоді я починаю своє "літо "
Ось і наступив останній день такого довгожданного для всіх літечка. Сонечко все частіше ховається за хмарки, холодний вітерець вже не освіжає, а змушує вдягати теплі светерки. Дощик нагадує нам, та й всім школярам, що веселкова, барвиста, спекотна літня пора вже наближається до завершення, пора збирати свої ранці , бо завтра – школа. Завтра наступає не менш кольорова та ще й багата, золота пора – осінь.
Проте, хочу всім нагадати ті теплі, сонячно – гарячі дні, коли сонечко так щедро до нас усміхалось, змушуючи відчувати його мерехтливим маревом розпеченого повітря, коли нестерпна літня задуха не випускала нас з дому, коли всі вентилятори вже втомились охолоджувати, всі штори вікон зачинялись, вперто не пускаючи всюдипроникні сонячні промені, і ось до тебе приходить думка – що робити, куди дітись від спеки? І тут ти згадуєш, що є в тебе така гарна місцина, з безліччю фруктових дерев, з розмаїттям пахучих квітів, з гамаком під старою грушею, де можна полежати і погортати старий журнал, схрумати ще колючого огірочка, з’їсти помідорчика, соковиту сливу, рум’яного яблука.
Все, вирішено – гайда на пікнік.
Поїздка на природу – це для нас завджи подія, навіть, якщо ти заздалегідь знаєш, що завтра буде погода і ми – ура! – їдемо на дачу. Треба їхати на базар купувати м'яско на шашлик, якісь фрукти на десерт, шматок сиру, ще кілька інгредієнтів, бо все решта у тебе вже й так є, бо це росте у тебе на городі, вирощене дбайливими, спрацьованими, але такими милими і дорогими тобі руками твоєї Бабусі.
Отже на
пікнік берем з собою :
М'яско на шашлик (бажано карківку)
Ковбаски гриль
Сир твердий
Сир фета
Сир моцарелла
Хліб, масло
Кілька видів овочів (баклажани, червоний перць, кабачок, кукурузку)
Кавун, диня, персики
Варення з помідорів чері
Листки салату
Свіжий базилік
Олія, часник, сіль (можна цю суміш зробити зразу вдома – потовчений часник змішати з сіллю та додати олію, таким соусом будем заправляти салат)
Тепер потроху виставлятиму фото, почну з розпалу вогню (у нас завджи на розпал є дрова фруктових дерев – вишні, сливи, груші)
Далі беремось до наших овочів. Перець, баклажани (попередньо вимиті) ставимо на решітку на відкритий вогонь, для запікання. Не треба боятись, що вони такі чорно-засмаглі від вогню! Шкірку ми зних знімаємо і виходять дуже смачні печені овочі, з яких і робимо салатик. Отже,
Cалат з печених овочів:
Запечені перці та баклажани (ще гарячими поміщаємо в пакет, там вони добряче впрівають, і тоді шкірка від них краще відділяється)
Ріжемо на кубики, додаємо часниково-олійну заправку, солимо – перчимо. Салатик готовий. Така страва смакуватиме як у гарячому так і в прохолодному вигляді.
Далі готуємо
Салат капрезе на грилі. Для цього маленькі помідорки чері(в нас цьогоріч вродили такі буро-чорного кольору) нанизуємо на шампур, і, даємо трішки припектись на вогні, потім донизуєм порізану на кубики моцареллу. Базилік дрібно рвемо, посипаємо страву, солимо трішки, можна збризнути оливковою олією. Кілька хвилин і капрезе на грилі готове.
Наступний наш крок -
Салат мізерія по-новому. Потрібно:
Огірочки, помідорки, сир фета , листя салату, фіолетовий базилік, гілочка свіжого кропу.
Огірочки, як і помідорчики, як і сир ріжемо на дрібніші кубики, листя салату і базилік рвемо руками на маленькі шматочки.Заправляємо олією з часником, солимо. Вуаля! Салат готовий
Тепер беремось до паніні.
Паніні - це такі собі – бутебродики гриль.Вони бувають закусочні та солодкі на десерт.
Отже, хліб злегка промащуємо маслом , зверху плястерок сиру, а на нього –
варення з помідорів чері і на решітку, на вогонь! Як тільки сир почне плавитись, можла сміливо смакувати, страва готова. Зверху можна прикрасити листочками м’яти.
Смачна, легка в приготуванні та цікава така собі закусочка.
Бачите як плавиться сирок, мммммммммм смакота, це дійсно смачно, аж самій закортіло.
Так само робимо
солодке паніні.Для нього нам потрібно (персики порізані іпромариновані в меді та коньяку).Техніка виконання таж: хліб-масло-сир-персики знову сир- знову хліб і на решітку, і на вогонь. Щоб сильно не пригоріло, можна ще постелити фольгу (це я вже 2 раз зробила,бо вже була мудра
)
Далі можна приготувати
кабачки та кукурузку грильКабачки ріжемо плястерками, солимо викладаємо на решітку, кукурузку трішки проварену, поливаємо соусом (мед+соєвий соус).Хвилин через 10 наша кукурузка готова. А тим часом кабачки також заправляємо олійкою та часником. Кабачки –гриль також готові.
Ой, забула про
ковбаски! Ми купляли готові, тому вони готуються простіше простого, кладемо ковбаски на фольгу, на решітку. За 10 хвилин страва готова.
А ще
шашликОх! Забула чи не найголовніше, (одну таку собі цікавеньку страву якою можна порадувати та здивувати своїх близьких) – на грилі можна готувати не тільки овочі а й фрукти, от наприклад кавун. Отже, наступна страва:
Кавун на грилiКавун ріжемо на товстіші скибки, очищуємо від шкірки. Ставимо на решітку, перевертаємо на другий бік, припікаємо. Зверху поливаємо соусом з меду та лимонного соку. Подаємо з листочками м’яти та медовим соусом (мед + лимонний сік)
А ще хочу показати чим займались мої найдорожчі, за цей час коли я це все готувала.
Трохи нашого столу
трохи видно мій
улюблений соус ткемаліТепер покажу трохи й інших фотознимок.Така краса, аж дух захоплює.
Це наші фрукти
овочі
І ще трохи краси
Всю цю смакоту я готувала для 4 дорослих і 2 дітей.
Літо, краса неймовірна…
…Мені воно смакує легким димком з ароматом смаженого м'яса, хрумкою зеленню зі свіжим відтінком гострого, щойно з грядки молодого часничку чи легких пір’їнок зеленої цибульки. Воно переплітається гармонійною довершеністю соковитої полунички з витонченим післясмаком ще вологої від землі суниці…
От таке в нас літо.
А в кого яке літо ? і чим смакує воно Вам?