Дівчата у пошуках харчування знайшла рецепти молока із рослин
Молоко з мигдалю
Його додають у тісто, готують з нього десерти чи просто п’ють. Цей продукт містить магній, кальцій, фосфор, цинк, фолієву кислоту, вітаміни Е та В. До його складу входять ненасичені жирні кислоти. Мигдалеве молоко корисне для серця, зміцнює кістки, зуби, м’язи, сприяє травленню, поліпшує зір тощо.
Спосіб приготування.
Замочити на ніч 1 скл сирого, неочищеного мигдалю холодною водою. Вранці очистити його ядра від шкірки й засипати у блендер. Додати туди ж 1 скл перевареної води, стручок ванілі чи кілька крапель есенції, 1 ч. л. меду. Усе ретельно збити. Отриману масу відтиснути через дрібне сито чи марлю, й до сніданку готове корисне та смачне молоко.
Молоко із зерен маку
Таке молоко рекомендують пити також у разі проносів, кашлюку, дизентерії, діареї, запалення сечового міхура тощо.
Макове молоко корисно вживати як окремо, так і в поєднанні з практично всіма натуральними продуктами. Перед його вживанням варто проконсультуватися з досвідченим лікарем.
Спосіб приготування.
Ретельно змішати у кухонному комбайні 1 склянку макових зерен (можна попередньо замочити мак на 2 години для більш насиченого смаку), 2 склянки води, 1 ст. л. меду чи фініків. Охолодити й перецідити через марлю. Напій готовий. Макове молоко має насичений горіховий смак і легкий відтінок кавового присмаку.
Молоко з насіння гарбуза
Гарбузове насіння містить у великих кількостях залізо й цинк, що сприяє поліпшенню пам’яті та підвищенню імунітету. Цей напій багатий на білки, фосфор та кальцій.
Спосіб приготування.
Замочити на 1,5-2 години 1 склянку гарбузового насіння. Потім покласти його в блендер, додати 2 склянки води, ваніль (1 стручок) і ретельно збити. Можна ще додати 1 ст. л. патоки чи трохи меду. Отриману масу відтиснути через марлю. Напій готовий, пити його рекомендується охолодженим. Таке молоко має ніжно-пряний смак з легкими нотками імбиру.
Кунжутне молоко
Кунжут - дуже багате джерело кальцію, це профілактика остеопорозу.
Крім того, воно містить такий потрібний для нашого організму вітамін Е.
Спосіб приготування.
Замочити звечора 1 склянку сирого білого кунжуту. Уранці покласти його в блендер, долити невелику кількість води й збивати, потім вимкнути, додати решту води (усього – 3 склянки) й збивати ще протягом 3-5 хв. Далі перецідити крізь марлю чи дрібне сито. Напій готовий. Під час приготування в блендер можна додати 3 фініки без кісточок чи банан, а також 1 ст. л. меду.
Вівсяне молоко
Воно містить 1 г білка на 100 г продукту. Слід відзначити, що це єдиний вид рослинної їжі, в якому є білок, практично ідентичний за своїм складом тваринному білку. Для тих, хто не їсть м’яса, це дуже важливий факт, оскільки, вживаючи правильну їжу, можна наситити організм усіма потрібними елементами. Дане молоко можна використовувати для замість коров’ячого чи козиного.
Склянка вівсяного молока допоможе поповнити організм на 10% добової дози клітковини, яка чистить судини від зайвого холестерину. Цей напій рекомендують людям, схильним до захворювань серцево-судинної системи.
Спосіб приготування.
Склянку вівсяних пластівців чи цільних зерен залити 3 склянками води й залишити настоюватися 10-12 годин (на ніч). Уранці отриману масу скласти в блендер, додати до неї (до смаку) ваніль, корицю чи трохи цедри апельсина. Усе ретельно збити, охолодити й перецідити через марлю чи дрібне сито.
Загальний принцип приготування рослинного молока простий. Горіхи і насіння промивають, замочують на кілька годин, подрібнюють і змішують з водою в блендері в пропорції 1: 3. Потім масу потрібно віджати. Можна додати в напій що-небудь цікаве: прянощі, фрукти, підсолоджувачі, сиропи, макові зерна, кокосову стружку, рожеву воду - словом, все, що відповідає вашим уявленням про прекрасне.
Для полегшення приготування молока з різних зерен, насіння, круп та інших продуктів, зручно використовувати прилади, які можуть відразу і готувати молоко в готовому, гарячому вигляді і потім збивати його до молочної суспензії, що дасть можливість легше відокремити саме молоко (рідина) від макухи (залишків насіння, шкірки і іншого.