Ще маю доповнення по раціональності використання води.
Замислились ми давненько, так як в місті вода по вартості займає друге місце по Україні. І почавши спостерігати де вона у нас "втікає" і в результаті набирається кругленька сума до оплати, ми дещо почали корегувати..
Душ а не ванна, кружка води при чищенні зубів, а не потік постійний з крана, миття посуду меншою кількістю миючого засобу, а то і чимсь більш натуральним, а ще регулювання потоку води з крану.
Засуха в світі і нас торкнулась влітку..
.. «ми з'їдаємо більше 70% від загальної кількості води яку споживаємо». ..щоб виростити їжу її потрібно поливати, культури не можуть рости без води.. і все, що на прилавках так нас манить, щоб купити посмакувати нам, має "засекречені витрати води" ..це все йде в тисячах літрів..
Н-д на промисловому виробництві: Виробництво 1 кг свинини, це 6000 літрів води = 188 прийнятих душів.
Виробництво 1 кг яловичини, це 15000 літрів води = 250 ванн з теплою водою.
1 кг шоколаду, це 17000 літрів води = 1 повноцінному басейну..і.т.п
..Скажемо..Адже ця яловичина вже в супермаркеті, вона вже вирощена. Ця вода вже використана, чому ми не можемо її з'їсти?
Можемо, але ..
якщо ми купуємо і їмо водоємкі продукти зараз, харчова промисловість буде продовжувати їх вирощувати або навіть нарощувати обсяги в майбутньому. Ось чому зараз найкращий час, щоб змінити наші звички в їжі сьогодні. Спад попиту породжує поступовий спад виробництва, а значить зменшення навантаження на наші водні ресурси, на всю планету..( З газетних заміток на http://blog.i.ua)