Особлива подяка Натоньці за пропозицію провести його !!! І надіюсь на вашу активну співучасть – на кухні і біля комп’ютера :
Осінь я не дуже люблю, бо вона наближає нас до холодів, темноти і зими, але прилавки з овочами та фруктами на базарі просто вражають багатством кольорів та смаків. Тому я постаралась залучити осінні дарунки у своє меню:
Помідорова зупка завжди посідала почесне друге місце серед моїх улюблених після різдвяного борщу з вушками. Варила її бабуся, тому почувши у неї на кухні запах тушкованих помідорів хотілося чим скоріш опинитися за столом перед тарілкою, повною смачнючої зупки з макаронами. Це була справжня насолода!
Для зупки нам необхідно:3 л каструля, 2 л курячого бульйону, бажано з домашньої курки, трохи більше 1 кг м’ясистих помідорів, 2 цибулини, 100г масла, 250г домашньої сметани (збираної чи сепараторної – нема різниці), 2-3 ложки муки, спеції, відварені макарони до бульйону. 1.Помідори кинути в кип’яток, проварити 30 секунд, злити воду, охолодити, зняти шкірку (не мене!!!), порізати великими шматками. 2. Поставити розігріватись пательню і за цей час почистити дві цибулини, порізати кубиками, можна великими. 3. На маслі підсмажити цибулю до золотистого кольору, додати порізані помідори, тушкувати на маленькому вогні 30 хв. Охолодити, збити в блендері. За що я люблю кухонну техніку – так це за економію часу і наших рук – у моєму дитинстві помідори смажились зі шкіркою, а потім перетирались через сито (а потім воно відмивалось…) 4. Закип’ятити бульйон, додати помідорове пюре і прокип’ятити хвилин 5. За цей час сметану змішати з мукою, додати пару ложок гарячої води, добре розмішати і вилити в каструлю. За смаком додати сіль, перець. Ще 5 хвилин кипіння – і зупа готова. Подавати з тоненькими бульйонними макаронами («павутинкою»).
Мультфільм про відважне щуреня ми з дітьми дивилися вже не один раз, але рататуй я приготувала сьогодні вперше. Рецепт, котрий мені безмежно сподобався, побачила в Скрипкіної Анастасії зі сайту say7. Страва однозначно осіння – всі складники можна просто принести з городу (у гіршому випадку – з базару). А ось і сам рецепт:
Соус:
350г болгарського перцю – запекти в духовці (30хв, температура 180 градусів), охолодити в кульку, зняти шкірку, почистити, дрібно порізати. 350г помідорів – ошпарити або проварити в кипятку, охолодити, зняти шкірку, порізати 2 цибулини – почистити, порізати. На олії підсмажити цибулю, додати перець, потім – помідори, тушкувати до запустіння (5-7хв). Посолити до смаку. За бажанням додати гілочку кмину. Збити в блендері, викласти у посудину для запікання, змащену олією.
Підготувати овочі:
По 500 г помідорів, кабачків, баклажанів – помити, порізати рівними плястерками – я натерла на спеціальній терці. Перекласти почергово, викласти у посудину для запікання.
Соус-заливка:
5ст.л. олії змішати з 3 зубчиками часнику, додати за смаком сіль та зелень. Полити ним овочі.
Посудину для запікання накрити фольгою. Запікати у духовці протягом 1год. – 1год. 20 хв. при температурі 180 (останні 20 хв. я збільшила температуру до 200 градусів) – поки овочі не будуть готові. При подачі на стіл за бажанням збризнути бальзамічним оцтом.
Скуштувавши такий сніданок хороший настрій вам гарантований!!! Цей рецепт я побачила зовсім випадково, але, лишень глянувши на фото, я зрозуміла, що приготую цю страву. Як кажуть, все геніальне – просто, але об’єднати піцу та яєчню - це не лишень оригінально, але й надзвичайно смачно!!! Знайшла це чудо тут: kayotic.nl/blog/sunny-side-up-pizza. Тісто – у кожної господині вже є свій відпрацьований рецепт, хоча можна використати і готові коржі. Розмір – невеликий, у мене дві піци поміщалися на одне деко.
Викласти тісто, зверху – помідори кружальцями, посолити-поперчити, за бажанням посипати італійськими травами, зверху - посипати сиром, по колу обкласти шматочками шпондера (у мене він дуже смачний і копчений) і поставити у духовку на 3 хв.
Витягнути, в середину кожної піци вбити ціле яйце, запікати ще хвилин 12 – щоб сир розплавився, шпондер – запікся, а яйце залишилося з м’яким жовтком, тоді буде можна відламувати шматочок піци і вмокати його у жовтогарячу серединку. Смачного!!! Другий варіант цієї піци я спекла з курячим м’ясом – для тих, хто не любить шпондеру.
Цей рецепт дуже пасує до сніданку – заряд енергії і бадьорості містяться у кожному складнику. Для приготування смузі заваріть горнятко зеленого чаю і відставте, щоб прохолов. Помийте 2 яблучка, дві сливки, 2 грушки, добру пригоршню кишмишу, яблука, груші та сливи почистіть від шкірки та серединки, складіть у блендер, залийте холодним чаєм і збийте. Ягоди та фрукти комбінуйте до вашого вподобання та наявності їх у холодильнику. За бажанням можна додати ще ложечку меду – адже солодке корисно вживати зранку. Смузі нагадує щойно відтиснутий сік з м’якоттю – густий та смачний.
Тісто – у кожної господині вже є свій відпрацьований рецепт
а я ніяк не можу віднайти той ідеальний варіант. перепробувала багато і вирішила купляти готове легше, але все ж таки хочеться свого домашнього так смачніше!!! супер ФМ!!! іра ти молодець!!! окрема дяка за рецепт Рататуй.
--------------------
Ніколи не повертайся назад, там все залишилось без змін!!!