Як економити електроенергію 1. Звичайні лампи розжарювання замініть енергозберігаючими лампочками. Звичайно, енергозберігаючі лампочки коштують дорожче, але термін їх експлуатації вище. У підсумку витрати на них з часом обов’язково окупляться за рахунок меншого споживання електроенергії.
2. Вам гарантована істотна економія електроенергії, якщо ви зробите в своїй квартирі точкове освітлення. Точковими світильниками зручно, наприклад, висвітлювати робочі зони на кухні.
3. Вимикайте електроприлади, якщо ви їх не використовуєте. Наприклад, хороший спосіб економії електроенергії — виключення комп’ютера, який в даний момент стоїть без діла. Якщо він вам знадобиться, ви зможете включити його знову, немає сенсу залишати включений комп’ютер протягом годин.
4. Вимикайте від мережі електроприлади, які мають режим очікування. Оскільки в цьому режимі йде споживання енергії. Наприклад, звичайний музичний центр в режимі очікування може споживати до 8 кіловат на місяць. Витрата електроенергії в режимі очікування можна подивитися в інструкції до електроприладів.
5.Серед різних електроприладів за споживанням електрики особливо виділяються пральні машини. Щоб скоротити кількість спожитої електроенергії машинкою, завжди завантажуйте барабан повністю і вибирайте режим прання не вище 40 градусів. На високотемпературних режимах потрібно прати тільки дуже брудну білизну.
6. Намагайтеся купувати для будинку енергозберігаючі електроприлади. Вони відносяться до класу «А», слідом ідуть класи «В», «С», «D» і «Е». При виборі електроприладів також звертайте увагу на доцільність покупки. Наприклад, сім’ї з двох чоловік більше підійде пральна машина, розрахована на 3-3,5 кг, а не на 5-7 кг білизни.
7. Щоб у холодну пору року не довелося додатково використовувати електрообігрівач, утепліть квартиру. Якщо у вас немає, наприклад, пластикових вікон, обов’язково заклейте віконні щілини. Ще можна утеплити вхідні двері.
8. Правильно використовуйте електрочайник. Він споживає від 2 до 3 кВт. Щоб заощадити електроенергію, дотримуйтеся простих правил: кип'ятіть стільки води, скільки потрібно в даний момент, і своєчасно видаляйте накип у чайнику. Якщо у вас електроплита, то для приготування супів, макаронів і варіння овочів - доцільніше кип'ятити воду в електрочайнику і переливати в каструлю на електроплиті, тому вода в електрочайнику закипає швидше і на це витрачається менше електроенергії.
9. Не допускайте нагрівання холодильника прямими сонячними променями і не ставте його біля плити або батареї опалення. Також для економії електроенергії необхідно своєчасно розморожувати холодильник і ніколи не ставити в нього гарячі страви.
10. Під час прасування намагайтеся починати і закінчувати процес прасуванням речей, що потребують низького температурного режиму. Тоді останні хустки і косинки можна прасувати уже вимкненою праскою.
11. Не забувайте міняти або чистити фільтри порохотяга, інакше вони будуть ускладнювати його роботу, зменшувати тягу повітря і, як наслідок, збільшувати його енергоспоживання.
12. Підбирайте посуд правильного розміру. Каструлі та сковорідки повинні відповідати діаметру конфорки вашої електроплити. Раціонально використовуйте тепло конфорок, привчіть себе до того, що електроплита може готувати і тоді, коли вже вимкнена.
13. Налаштуйте у комп'ютері режим енергозбереження, при якому можна заощадити до 50% електроенергії.
14. Включайте кондиціонер лише тоді, коли закриті всі вікна і двері, інакше кондиціонер буде охолоджувати вулицю або інші приміщення.
15. Частіше мийте лампи, плафони і вікна. Бруд і пил знижують освітленість в приміщенні на 30%. Ще не забудьте зняти з підвіконня великі рослини і не запинати днем штори, раціонально використовуйте природне освітлення.
Привчіть себе регулярно, приблизно 1 раз на місяць, витирати пил зі світильників, що забезпечить і чистоту, і покращить освітлення в будинку.
16. Використовуйте економічний "баштовий спосіб" приготування їжі на пару, при якому каструлі ставлять одна на одну, при цьому верхня каструля гріється парою, що піднімається з нижньої каструлі.
17. Прагніть мати на кухні посуд з потовщеним дном, який спеціально призначений для приготування їжі на конфорках електроплит.
18. При експлуатації електродуховки використовуйте весь її робочий об'єм. Погодьтеся, пекти кілька пиріжків в об'ємній духовці і неефективно, і неекономічно.
19. Для нагріву невеликої кількості води користуйтеся електрочайником, при цьому кип'ятіть в ньому води стільки, скільки її потрібно в даний момент, так як гаряча вода в електрочайнику швидко остигає.
Електрочайник, мабуть, один з найбільш часто ремонтованих електроприладів в будинку, тому з метою підвищення його ккд, поліпшення збереження тепло-електронагрівача (Тена) та забезпечення пожежної безпеки спробуйте самостійно обладнати електрочайник нескладним пристроєм, що забезпечує надійне відключення електрочайника від мережі при закипанні в ньому води , тобто довгострокову роботу без ремонту.
Накип всередині електрочайників істотно знижує їх економічність, тому не забувайте своєчасно видаляти накип.
Дякую за корисні поради!!! Від себе можу додати ,ще одну у кого сучасний лічильник переведіться на два тарифи нічний і дений ,щоб економити 50 процентів від витрат вночі
Інна, прораховувала перехід на двотарифний лічильник- для моєї родини з трьох осіб- невигідно. Він дуже довго буде окупатися, а уж про вигоду і казати нічого! Але я вже давно не користуюся (або користуюся дуже мало) верхнім освітленням в приміщенні. Наприклад, на кухні в мене точкове освітлення над робочими місцями. І лампи там стоять менш потужні. Я вже і відвикла від верхньго світу. И ще нещодавно з чоловіком замінили звичайні лампи в плафонах на діодні. Це вигідніше, ніж економкі. 4 таких лампи беруть стільки ж енергії, як одна звичайна. Дивіться в залежності від потужності. За місяць економія- 60 гривень! Це з моїх особистих спостережень, тим більше, що ничого в користуванні електроенергією я не зменшувала. Але тільки один мінус- такі лампи зараз досить дорогі. Но ми їх купували, коли ще вони були по 80 гривень, так що за місяць майже ціла лампа окупилася вже!!!
--------------------
Чернівці... найкраще місце на Землі...)))
прораховувала перехід на двотарифний лічильник- для моєї родини з трьох осіб- невигідно. Він дуже довго буде окупатися, а уж про вигоду і казати нічого!
А чому не вигідно?Перехід на два тарифи ,якщо лічильник електронний коштує 60 гривень
Інно, дякую за інфу, не знала... Якщо купувати личильник двохфазний, то він коштує кілька тисяч гривень... У мене як раз електронний, треба буде почитати, узнати, може, дійсно, не треба купувати новий... Ще раз дякую! Потім відпишуся!
--------------------
Чернівці... найкраще місце на Землі...)))
Ось тут тарифи на електроенергію http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0231-15 (Постанова Національної комісії , що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 26.02.2015 № 220 "Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню"
(із змінами) за наявності окремого обліку споживання електроенергії за періодами часу, розрахунки з населенням та споживачами прирівняними до населення проводяться за та такими тарифними коефіцієнтами:
2.2. Пільги в оплаті за спожиту електроенергію, передбачені законодавством для різних категорій громадян, надаються тільки за місцем проживання.
Якщо споживач має право на декілька пільг одночасно, йому надається тільки одна з пільг за його вибором.
Норми споживання електричної енергії населенням, установлені законодавством, у межах яких надаються пільги та субсидії населенню, застосовуються до обсягів електричної енергії, спожитих від 0 кВт·год до встановленої норми.
2.3. За наявності окремого обліку споживання електроенергії за періодами часу розрахунки населення та споживачів, прирівняних до населення, проводяться за відповідними тарифами та такими тарифними коефіцієнтами:
2.3.1. За двозонними тарифами, диференційованими за періодами часу:
0,5 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години);
повний тариф у інші години доби.
2.3.2. За тризонними тарифами, диференційованими за періодами часу:
1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї години до 11-ї години і з 20-ї години до 22-ї години);
повний тариф у напівпіковий період (з 7-ї години до 8-ї години, з 11-ї години до 20-ї години, з 22-ї години до 23-ї години);
0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години).
При визначенні вартості спожитої електроенергії за кожним рівнем тарифу застосовується питома вага обсягу електроенергії, що спожита у відповідній зоні доби протягом розрахункового періоду, до загального обсягу спожитої електроенергії в цьому періоді.