Сир "Бринза" оскільки бринзу роблять з овечого молока, то я швидше доповню свою назву "урбанізована бринза ", тому що робила її з коров'ячого молока.
,
Для приготування нам потрібно:
3 л молока, 3 ст.л. солі, пепсин або ренін на кінчику ножа.
Молоко нагріти до температури 45-50 *С. Додати 3 ст.л солі і добре розмішати. Підігріти 1\3 склянки води до 40 *С і розмішати в ньому пепсин, взятий на кінчику ножа. Додати розчинений пепсин у підігріте молоко і залишити на 15-20 хвилин. Утвориться згусток і відійде сироватка. Розрізати згусток навхрест (кілька разів, тобто ніби на маленькі кубики) і залишити ще на 15 хвилин у теплому місці: Викласти згустки на марлю і поставити під прес на декілька годин. Бринза готова. Я бринзу посипала травами (базиліком і розмарином) та паприкою. Вийшло смачно, навіть діти їли, в яких сир, ой як трудно запхати Рецепт з кукорами.
і мене цікавить, що це таке, бо моя мама робить якось із желудочків настояних, а про таке вперше чую?????????????????????
І я своі"5 копійок" вставлю. То ферменти, які прискорюють звертання молока(то по-простому), купити можна в аптеці , в інтернет-магазинах(на хлібопічці має бути у Лілі). Я колись робила бринзу , теж з коровячого, правда в нас в місті так і не знайшла тих ферментів, а заміняла курячими яйцями , просто з ними молоко треба до 90 градусів доводити.
Марійка, це такий порошок, продається в будь-якій ветеринарній аптеці, 1 пакетик вистачає на 100 л. молока, і давати його треба зовсім трішки, капеличку, на самісінькому кінчику ножа. А виглядає ось так
Цитата: лесик-лисик
і мене цікавить, що це таке, бо моя мама робить якось із желудочків настояних, а про таке вперше чую?????????????????????
пепсин це якраз і є фермент який виробляється клітинами шлунка для розщеплення білків. Якщо ти маєш самі шлуночки, то це ще краще, в мене такого нема,тому використовую пепсин - він абсолютно безпечний. Пепсин або в чистому вигляді, або в складі сычужной закваски застосовується для згортання молока при приготування сирів. Сичужний фермент складається з двох основних компонентів - химозина і пепсину.
Під згортанням молока розуміються процеси коагуляції основного його білка - казеїну і освіти молочного гелю. Будова казеїну така, що за ферментативне згортання «відповідальна» тільки одна пептидний зв'язок в білкової молекули. Розрив білкової молекули з цієї ключової зв'язку і призводить до згортання молока.
Химозин є тим ферментом, який за своєю природою забезпечує розрив зв'язку з цим, при цьому мало зачіпаючи інші. Пепсин зачіпає більш широкий спектр пептидних зв'язків у казеине. Химозин, не будучи сильним протеолитом (розриває незначне число пептидних зв'язків казеїну), виконує підготовчу роботу для діяльності протеаз молочнокислої мікрофлори. Під дією химозина і пепсину розщеплення поліпептидних ланцюгів казеїну йде по пептидного зв'язку між 105-106 амінокислотами (фенілаланін-метіонін) з відщепленням в сироватку ділянки зі 106 по 169 амінокислоту - гідрофільного гликомакропептида, при цьому максимальна кількість білка залишається у згустку.
Для приготування багатьох елітних видів сирів застосовують сичужний фермент, що містить 90-95% химозина і 5-10% пепсину. Але, для деяких інших сирів (сулугуні, бринза) допускається використання пепсину в чистому вигляді. «Народні» рецепти приготування сирів зазвичай рекомендують використання для ферментації пепсиносодержащие лікарські препарати
це вікіпедії, але я трохи перекладала, бо на рос. знайшла
пепсин це якраз і є фермент який виробляється клітинами шлунка для розщеплення білків.Якщо ти маєш самі шлуночки, то це ще краще, в мене такого нема,тому використовую пепсин - він абсолютно безпечний.
Дякую за відповідь, тепер також буду знати, бо хочеться, щось новеньке пробувати.
В мене знову бринза, сьогодні звичайна без приправ і спецій
Канареєчко! яка апетитна твоя бринза! Маю вдома таблетки пепсину, зроблю таке при нагоді! В нас на ринку продають бринзу, то вона має інакший вигляд - як домашній сир, тільки не у грудках, а покришений. Це скоріше в нас називалося би будзом... Скажи, будь-ласка - із цієї порції скільки приблизно виходить бринзи, певно небагато?...