Дуже люблю кафе, ресторани в етнічному стилі, особливо у нашому рідному. Тому коли почула про «КОЛИБУ-МУЗЕЙ», а ще в такому цікавому місті не втрималась щоб не показати фото і трохи інормації з уст знайомих і звичайно паутини інтернет.
Трохи про місцевість.Ділове це село в Закарпатській області, Рахівському районі.Село розташоване за 190 км від Ужгорода та 140 км — від Івано-Франківська. З Ужгорода мікроавтобуси їздять сюди 10 разів на день. Цікаво, що до україно-румунської межі звідси всього якихось 50 метрів. На протилежному березі річки Тиси, межею, що фактично є, розташовано вже румунське село Вішивська Долина. Тому тут нерідко можна спостерігати, як жителі двох сусідніх країн перекликаються через річку. До війни село називали Трибушанами, бо тут жили три брати Бушани. А Діловим згодом назвали, бо в селі мешкали ділові люди.У селі є чотири церкви. Стоїть дерев’яний храм Успення Пресвятої Богородиці, збудований 1750-го, в якій хрестився відомий закарпатський письменник- сатирик Марко Бараболя. Навідувався сюди з опришками й Олекса Довбуш У селі є пекарня, дві аптеки, філія Ощадбанку, прикордонна застава, амбулаторія, лісництво. Тут починається пішохідний та автомобільний туристичні маршрути на гору Піп-Іван. Перед тим, як податися в гори, треба зареєструватися на прикордонній заставі, бо за горою — вже румунська територія.
У селі Ділове (точніше - поруч із селом, у селі Круглий) розташований географічний центр Європи. 1887 року тут установили кам’яний стовпчик, на якому латиною написали: ”Постійне, точне, вічне місце. Дуже точно, зі спеціальним приладом, виготовленим в Австро-Угорщині, за шкалою меридіанів та паралелей, встановлений центр Європи. Рік 1887”. Приблизно двометровий стовпчик розташований обіч дороги Мукачеве—Рогатин. В 1977 р. встановили новий знак з металу, котрий ще раз вказує, де саме центр Європи. До речі, в 90-х норвезькі картографи відкрили новий географічний центр Європи - недалеко від столиці Литви Вільнюса. Саме там пізніше був встановлений відповідний знак.
Повно туристів. Приїздять фотографуватися наречені з довколишніх сіл. Багато свят влаштовують у колибі.В колибі представлена велика експозиція старовинних предметів вжитку та одягу, є два зали: на 100 осіб та окремий банкетний на 150 осіб, літня тераса, альтанки. Фірмові страви - гаряча гуцульська закуска, смаженина з кулешею, човлент, шишки, купати і інУСІ ФОТО СІМЕЙНИЙ АРХІВ
Є можливість загального винайму, замовлення з собою. Проведення банкетів, корпоративних вечірок, урочистих подій. Замовлення комплексних обідів, обслуговування груп.АРХІВ
Скажу чесно якби я не опинилась на Закарпатті то про багато страв я і не чула б. Відкрила для себе багато смачного римські палачінки, гомбовці, фанки, бобальки, а також куди без баноша, човлент і постійно на свята тут готують кролятину.