Корисні поради по утепленню приміщення:
Як правильно монтувати тепловідбивний екран за батареєю
Будь-які опалювальні прилади зазвичай монтують під вікнами, компенсуючи поширення холодного повітря, що йде від зовнішніх стін. Але при нагріванні внутрішнього повітря приміщення, нагрівається також і частина стіни за радіатором опалення. І якраз в цій області відбуваються втрати тепла, так як температура внутрішньої поверхні стіни за радіатором вище, ніж температури інших поверхонь стіни. Таким чином радіатор витрачає частину тепла на прогрів зовнішньої стіни будівлі (бетонних плит або цегли), замість того щоб нагріти повітря всередині приміщення.
Для зменшення тепловтрат можна застосувати тепловідбивний екран, який ізолює зону стіни, розташовану за обігрівальними приладами центрального або автономного опалення. Це дозволить нехай і незначно, але все таки економити тепло в будинку.
З чого роблять тепловідбивні екрани?
Зараз випускається багато видів фольгованої тепловідбиваючої ізоляції. Зазвичай використовуються такі матеріали:
фольга;
пенофол;
порілекс з фольгою;
фольгований ізолон.
Це важливо! Головне щоб матеріал, з якого зроблений екран, мав низький коефіцієнт теплопровідності.
Якщо для цих цілей застосувати тільки фольгу, слід врахувати, що цей метал нагрівається і якщо у нього буде контакт зі стіною, значна частина тепла піде на обігрів стіни. Щоб цього не відбувалося необхідно між фольгою і стіною зробити прошарок, який повинен бути товще фольги і мати низьку теплопровідність. Для цього застосовують пенофол, який являє собою спінену основу або порілекс з фольгою. Причому товщина екрана повинна бути 3-5 мм.
Також відбивач тепла за батареєю можна виготовити з рулонного пінопласту. Це трьохміліметровий матеріал, створений спеціально для перенаправлення тепла всередину приміщення.
Найпоширенішим і дешевим матеріалом для ізоляції, вважається спінений поліетилен. 4 мм цього матеріалу замінює 10-тисантиметровий шар мінеральної вати. Поліетилен ізолюючим шаром кріпиться до стінки, а стороною з фольгою до опалювальної батареї. 90% тепла відбивається від фольги, а шар теплоізоляції ускладнює втрату тепла. Для досягнення найбільшого ефекту і збереження тепла можна застосувати двостороннє фольгування (ізолюючий матеріал буде середньою ланкою, а зовнішні сторони матеріалу виготовлені з фольги). Кріплять такий матеріал клеєм, але краще, якщо під таким екраном буде шар повітря, який замінить теплоізолятор. Для цього застосовують грати, на які кріплять лист екрану (товщина рекомендованого шару 10 мм).
Крім відбиття тепла металізований відбиваючий екран оберігає зовнішні стіни і утеплювачі від проникнення водяної пари. Адже стіни, насичені вологою, втрачають теплоізолюючі якості.
(Підготовано з використанням матеріалів budopt.uа, teplosniks.ru та santehkrug.ru)
Джерело http://bctm.com.ua/ua/news/korisni_poradi_po_uteplennyu_primischenn