Недаремно великий Гете вважав, що тих, у кого вчимося ми, правильно називають вчителями нашими, але не всяк, хто вчить нас, заслуговує це ім'я. Учитель - це не просто професія, це покликання! Адже ці люди - вчителі, педагоги, своєю працею, даруючи свої знання учням, роблять великий внесок у розвиток людської особистості, і тим самим у розвиток нашого суспільства. Їх непосильна праця не могла залишитися непоміченим і неоціненна по достоїнству. У 1966 році 5 жовтня в Парижі відбулася спеціальна конференція на тему статусу вчителів, де представники Міжнародної організації праці та ЮНЕСКО підписали документ зі спеціальними рекомендаціями по вчительському статусі. З тих пір День вчителя святкують саме 5 жовтня. У цей день відзначають заслуги і роль вчителів у сфері освіти. Але, варто зазначити, що в різних країнах День вчителя випадає на різні дати. Наприклад, в Казахстані, Білорусії, Киргизстані, Латвії, Молдавії - відзначається в першу неділю жовтня. У Південній Кореї - 15 травня, в Албанії - 7 березня, в Бразилії - 15 жовтня, в Китаї - 10 вересня, в Туреччині - 24 листопада, в Індії - 5 вересня.
У всіх країнах прийнято в цей день дарувати подарунки та квіти вчителям. У Бразилії вчителі та учні приносять у цей день домашню випічку і влаштовують чаювання. Дуже відзначився Китай, в цей день учні миють п'яти своїм вчителям. Загалом, хто на що здатний.
Здавалося б, така не легка, що вимагає самовіддачі професія повинна і оплачуватися відповідно. Але статистика, як з'ясувалося, зовсім не радує. За даними на 2006 рік, заробітна плата вчителя становила від 564 і до 644 гривень, залежно від категорії і досвіду роботи. На сьогоднішній день оклад педагогів становить приблизно 2000 гривень, що відповідно гідною оплатою не назвеш. Таким чином, професія вчителя, на жаль, вважається однією з найбільш низькооплачуваних. Трохи тішить, що Кабмін періодично розглядає питання про підвищення заробітної плати вчителів, так вже в березні цього року надбавка до окладу склала 20%.
Потрібно віддати належне людям, які, незважаючи на свою невдячну, не по заслугах оплачувану працю, все ж продовжують працювати за своєю спеціальністю, ділитись своїм досвідом і знаннями, навчати і виховувати наше підростаюче покоління. Честь і хвала вчителям і всім працівникам сфери освіти!