Сьогодні український народ вшановує пам’ять жертв Голодомору і політичних репресій.
О 16 годині зупинять роботу на підприємствах і установах, громадський та приватний транспорт звуковими сигналами подасть звістку про хвилину мовчання. У церквах відправлять поминальне Богослужіння. Відтак на вікнах осель мешканці запалять свічки пам’яті. Ці свічки мають символізувати кількість щоденних людських жертв. Запаліть цього дня свічу і Ви. Не будьте байдужими, підтримайте акцію в ім'я майбутнього!
Деякі факти про Голодомор:Офіційне вшанування пам'яті жертв Голодомору, в тому числі, визнання його геноцидом українського народу, розпочалося за ініціативи української діаспори у США та Канаді. Так, починаючи з 1983 року, в столиці канадської провінції Альберта місті Едмонтоні, в мерії міста щорічно проводиться відзначення річниці Голодомору. На офіційній частині заходу традиційно присутні мер міста і керівники провінції. Біля входу до мерії встановлений перший в світі пам'ятний знак на вшанування річниці Голодомору “Розірване кільце життя”. У 1988 році Конгрес США, а у 1989 році — Міжнародна комісія юристів офіційно визнали голодомор 1932-33 років актом геноциду проти української нації, пише вільна енциклопедія “Вікіпедія”.
24 країни офіційно визнали Голодомор геноцидом українського народу.
1 листопада 2007 року 34-та сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО прийняла резолюцію про вшанування пам'яті жертв Голодомору в Україні.
У 2006 році Верховна Рада визнала Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу.
Крім того, за даними низки істориків, в Україні були голодомори в 1921-23 і в 1946-47 роках.
Згідно із соціологічним опитуванням, проведеним у 2010 році, 60% громадян України вважають Голодомор геноцидом. У 2010 році судовим розглядом завершилася кримінальна справа за фактом здійснення злочину геноциду; безпосередньо винними суд визнав сім вищих керівників СРСР та УРСР.
У результаті Голодомору 1932-1933 років, за різними оцінками, загинули від 3 до 7 млн осіб: щохвилини Україна втрачала 17 своїх дітей, щогодини — близько тисячі, щотижня — близько 25 тисяч.
Також за даними слідства було визначено, що втрати українців у частині ненароджених становлять 6 мільйонів 122 тисячі осіб.
За інформацією порталу ogo.ua.