На 1 кг борошна вищого гатунку - 10 яєць (бажано домашніх). Замісити круте тісто (ні грама води). На грубій терці натерти безпосередньо на протвінь. Площа протвіня повинна бути достатньо великою, щоб натерте тісто лягло рівномірним тонким шаром. А далі - звісно в духовочку це все і підсушуємо помішуючи до насиченого золотявого (не коричневого) кольору.
Отримали напівфабрикат, який можна досить довго зберігати в сухому місці і який вариться як звичайнісінькі макарони - у підсоленій воді приблизно 7 хв.
В закарпатській обл є чудове місто Виноградово. Там довелось вперше зкуштувати цю страву. Думаю, що назва "торгонь по закарпатськи" є умовною, бо підозрюю, що це угорська кухня, вплив якої в даному регіоні колосальний.
Так от, до цього гарніру запікалась курочка, з потрошків якої готувалась зажарочка до торгоня. (На повільному вогні з цибулькою тертою морквою протушити до готовності порізані на дрібні шматочки серце, шлунок, печінку). Сіль, перець - до смаку.
Подається в двох блюдах - в одному власне торгонь, заправлений потрошками, а в другому смачні кавалки курки. Звісно, до такої страви пасував би глек доброго домашнього вина.
Спробуйте. Смачного.