- денне світло. Якщо не вмієте правити баланс білого (ББ) в графічному редакторі, то старайтеся все фотографувати при денному світлі. Тоді в настройках камери вистачить поставити все на автомат і відключити спалах (!!) Взагалі, зі спалахом фотографуйте тільки, коли нема іншого виходу (і це стосується взагалі всіх фото - відчуйте різницю )
якщо немає денного світла, використайте ліхтарик, або й кілька. Направте його так, щоб вам подобалось, але тільки не "в лоб". Якщо є можливість рівномірно освітити виріб, взагалі супер тільки відсуньте джерело світла далі від об"єкту, щоб не було пересвітів.
- фокус. Ви натискаєте кнопку у два етапи - спочатку ніби легенько, а потім треба дотиснути сильніше, правда? В цей момент ваш фотоапарат фокусується і якось вас повідомляє, що він сфокусувався в певній точці. В когось це буде зелений квадратик на екранчику, в когось - хрестик чи ще якась мигалка. Якщо вам підходить, тоді дотискаєте кнопку до кінця і фотографуєте. Зверніть увагу, щоб фокус приходився на ваш об"єкт, а не на задній фон чи ще щось. Не фотографуйте занадто близько — краще відсунутись подалі.
- макрорежим. Дуже помічна штука. Поекспериментуйте з вашим фотоапаратом.
- тверда рука це головне, коли фотографуєте за умови поганого освітлення без спалаху. Придумайте собі якусь конструкцію з підручних матеріалів, так, щоб фотоапарат можна було поставити і до рук не брати, а також знайдіть функцію автоспуску і увімкніть її. Наприклад, ви виставили автоспуск на 2 секунди. За цей час ви встигаєте забрати руки, і виходить гарне чітке фото. Тільки не трясіть "підставкою" і джерелом світла, бо буде мазя
- режим пріорітету діафрагми У вас він може позначатися літерами Av, або A, чи ще якось позначкою. В цьому режимі ви виставляєте тільки один параметр, все інше фотоапарат підбирає автоматично.
Чим менше число діафрагми, тим розмитішим буде задній і передній план. Чим більше це число, тим різкішими будуть всі зони зображення. Ще раджу подивитися цю табличку:
-параметри ISO. Міняючи цей параметр, ви міняєте чутливість сенсора фотоапарата до світла, яке на нього попадає. Грубо кажучи, чим темніше, тим вище має бути число, чим світліше - тим менше - Авто або 100. Але, чим вищою є ця чутливість, тим більше шумів вилазить на фото, вони можуть "з"їдати" дрібні деталі.
Пам"ятайте, універсальних "рецептів" параметрів немає, все залежить від вашого освітлення. Тому полюбіть режим Av або М (повністю ручний), і експериментуйте