Доброго дня! Є в Київській обл. декілька сильних місць.
1.с.Тулинці Миронівський р-н, Київська область
Село серед ярів, по яких перші поселенці цього місця “тулили” (тулилися) в землянках.
Церква Різдва Богородиці, 1784 р.
Козацька дубова церква, яку без жодного цвяха збудували козаки Сагайдачного, в якій священик Крупа започаткував визвольний рух православних українців з під унії і де освятив зброю Максим Залізняк.
Унікальність церкви полягає в її цікавому зовнішньому вигляді. Споруда має окрему дзвіницю і цілих три симетричних купола. Усередині декор зберігся без будь-яких змін, вціліла настінний розпис і написи на старослов`янською.
Read more at: http://ua.igotoworld.com/ua/poi_object/67498_cerkov-rozhdestva-bogorodicy-tulinc
y.htm
Поряд з ним починаєш сумніватися, що час йде лише уперед. Дивлячись на обвітрену, розкреслену щілинами темну шалівку тулинської церкви, на похилені стіни її зрубів та на восьмигранні бані, можна дещо втратити відчуття реальності та уявно перенестись років на двісті назад.
2. Гусинці – не існуюче село в Бориспільському районі Київської обл. Затоплене водами Канівського водосховища у 1971 році. В царські часи Гусенці входили до складу Переяславського повіту Полтавської губернії. У 1863-му році село орендував київський купець 2-ї гільдії Григорій Степанович Слинько, родом з Ніжина у княгині Васильчикової. На згадку від села залишилося тільки церква яка стояла на пагорбі і не постраждала від вод Канівського водосховища.
Церкву та дзвіницю збудовано у 1822 році коштом місцевого поміщика Гусинського. У 1969 р., коли стало відомо, що село затоплять, голова місцевої сільської ради розпорядився відреставрувати церкву, за що отримав сувору догану обкому партії, але завдяки цьому церкві і вдалося встояти понад 30 років серед води. Багато розповідають легенд пов’язаних з церквою, наприклад те що по святам можна почути як дзвонять дзвони, хоча вони вже давно були зняті. Або стони монахів по спаплюженій святині, в самій церкві збереглися розписи святих, тільки без облич, хтось їх видовбав прямо з стіни.
Гусинська церква справді дуже цікава і навіть містична. Зараз до неї вже зробили місток з лівого берега Дніпра, до неї можна дістатися вже не тільки катером, хоча по воді, звичайно, цікавіше. І сама церква відреставрована, я точно не скажу, але чула, що там, навіть вже минулого року було пасхальне богослужіння.
Їхати на машині по лівому берегу Дніпра по дамбі 100 км, потім буде шлагбаум і 10 км по пісчаній дорозі (якщо у вас не джип, їхати не рекомендують). Однак кажуть, що тепер ту частину викупили і через шлагбаум можуть не пропустити (думаю, можна домовитись) або Їхати лівим берегом до с. Ковалин чи с. Сошников (туди наче ходять маршрутки, які їдуть до Канева), а звідти пішки 20 км (та не забудьте гумові чоботи, там можуть бути болота)
с. Гусинці, Києвська область, Бориспільській район (щоб замовити човен): +380967772756 Віктор (Ржищів) +380984127648 Світлана (комплекс "В Березовке", можуть дати телефони тих, хто катає на човнах)
3. Гора ТОТОХА Гора Тотоха на Київщині – місце “сили” України, «пуп Землі», унікальний центр позитивної енергії
це одне з двох найбільших енергетичних каналів Європи.
Гора Тотоха – одне з найпотужніших “місць сили” України. Вона розташована в Київській області поряд з селом Медвин.
Цю гору називають одним з «пупів Землі», унікальним центром позитивної енергії. Вважається, що енергія на горі Тотоха еквівалентна енергії Тибету, Алтаю і Байкалу. А вчені-уфологи стверджують, що це місце – прямий канал зв’язку з Космосом.
Деякі люди, перебуваючи на Тотосі, справді відчувають неймовірний приплив сил, деякі відкривають у собі дар пророкувань. Народні цілителі запевняють: майже в кожній точці гора випромінює позитивну енергію. Тут нібито прояснюється розум, відбувається збільшення біополя людини, поліпшується самопочуття. Завдяки зміцненню енергетичного захисту людина рідше хворіє.
А ще місцеві жителі кажуть, що зібрані поблизу гори трави мають унікальні лікувальні властивості.
5. с. Витачів Витачів — село в Україні, в Обухівському районі Київської області. Розташоване на крутому правому березі Дніпра
ТУТ відкривається один із наймальовничіших краєвидів на річку Дніпро. Три села - Трипілля, Халеп'я та Витачів - формують красивий природній ланцюг уздовж Канівського водосховища.
Місце, окрім фантастичної краси, знамените. Саме тут, за переказами, хотів бути похованим Тарас Григорович Шевченко. Саме оцю ділянку "ревучого" він описав у своєму Заповіті.
Тут знімав свій культовий фільм "Вавілон XX" режисер та актор Іван Миколайчук. Це - місце давньоруського городища, де тепер розташувалась невелика дерев'яна каплиця, в якій можна помолитися будь-кому, незалежно від конфесії. Поруч – дерев'яний вітряк і три камені із символікою "Української духовної республіки", заснованої письменником-філософом Олесем Бердником.