Масляна
Так-так, саме вона на нас чекає! Раніше Масляну святкували весь тиждень. І кожен день проводився по різному.
Масляниця, сирний тиждень - це святковий цикл, збережений на Русі ще з язичницьких (дохристиянських) часів. Обряд Масляниці пов'язаний з проводами зими і зустріччю весни. Після хрещення Русі Масляниця святкується в останній тиждень перед Великим постом, за сім тижнів до Великодня. Головними атрибутами Масляної є млинці і народні гуляння.
До Хрещення Русі (введення християнства) Масляниця відзначалася протягом 7 днів, що передують дню Весняного Рівнодення, та 7 днів після цього дня. Масляна - це час, коли пробуджується Природа і Дитина-Сонце Коляда стає юнаком Ярилою, а в організмі людини відбувається переналаштування гормональної системи, підготовка до весняної форми активності. Християнська Церква залишила головне святкування Весни, щоб не вступати в протиріччя зі слов'янськими традиціями (аналогічно Різдво було приурочено до дня зимового сонцестояння). Але Масляна - улюблене народом свято проводів зими, таки зрушилося з місця за часом, щоб не суперечити Великому Посту, а термін святкування скоротився на 7 днів.
Древні вважали млин символом сонця, оскільки він, як і сонце, жовтий, круглий і гарячий, і вірили, що разом з млинцем вони з'їдають часточку сонячного тепла і могутності.
Цього року Масляна припадає на 11 березня і святкуватимемо аж до 17 березня.
Пропоную кожному випробувтаи 7 видів млинців (саме з різного тіста, а не начинки)інформація з сайту http://starodavnist.blox.ua/2009/02/Maslyana.htm