Різдвяний дух, панує у кожній оселі і кожного з нас переповнює відчуття радості У ці дні особливо хочеться повірити в казку, адже в душі ми завжди залишаємось дітьми. Тож побажати хочу щиро й від душі, щоб успіхів було багато! Хай завжди і у всім щастило. І хай вас Бог благословить!
Як упаде різдвяний сніг, І побіліє світ увесь, Прийде ангелик на поріг І радість принесе з небес.
На покуті стоїть дідух, А на столі смачна кутя, І чути скрізь Різдвяний дух, Вітає Бог земне життя.
А люди всі всміхаються, В хатах запалюють свічки. Кажуть: "Христос раждається!"
на Святий Вечір лунають у всіх хатах, коли вертепом, коли колядниками, а коли просто за столом цілою родиною.....На дворі порипує мороз, політує біленький сніжок, чути оддаля дзвіночок...а в теплій хаті за столом зібралась родина до Святої Вечері-ось це і є ця "Казка", яка тягнеться у моїй пам"яті з дитинства, від бабусі і до тепер!!!
--------------------
Ніколи не повертайся назад, там все залишилось без змін!!!
На різдвяні свята наші українські оселі відвідують і зелена ялинка, чудово прикрашена кольоровими іграшками, кольорові гірлянди, котрі прикрашають дуже часто наші віконця і солом'яний дідух і пачухе сіно, яке встеляє долівки наших осель і звичайно ж чи не найосновніша страва святвечора - Кутя... Лунає дзвінка колядка, шлються віншування й побажання від маленьких колядників, що відвідують кожну хату зі звісткою про Різдво Христове... Різвяна Зірка усім знову і знову нагадує про маленького Месію і показує нам шлях до нашого Бога, Котрий спочив у яслах на сіні...
Вічнозелена ялинка символізує вічне життя, яке стало доступним людям через Христа. Ставлячи в домі ялинку, ми так виявляємо бажання стати носіями цього життя. Колись, у давні часи, ялинку прикрашали яблуками, горіхами, цукерками і свічечками. Тепер їх замінили шкляні та пластикові іграшки, прикраси та електричні гірлянди. Але символіка цих прикрас залишається й далі однаковою. Це - символ Божих благодатей і милостей. Подекуди й сьогодні серед ялинкових прикрас можна зустріти різного роду солодощі, шоколадні цукерки, тощо. Їх солодкість є символом небесних радостей і радостей християнського життя. У Свят -Вечір і протягом всіх різдвяних свят дуже часто можна побачити, як чисельно кольоровими гірляндами освітлені не тільки ялинки, а й храми, великі будинки і скромні оселі, дерева й кущі та багато інших установ. Це світло є символом правдивого Світла, яким є наш Спаситель. Це освітлення символізує те Світло, яке народилось у Вифлиємі та просвітило всіх людей. У поганському світі дідух був втіленням бога Коляди і символом пам'яті про предків. Тепер же він став символом доброго врожаю, миру і злагоди в родині та достатку в домі. Існує легенда, чому із першою Різдвяною Зіркою заносили дідуха до оселі. "Коли Ісус народився у стаєнці, то було дуже холодно. У стіні Йосиф знайшов шпарину і затулив її снопом із соломи". Відтоді, існує звичай на Свят-Вечір застеляти підлогу в хаті сіном та ставити на видному місці в домі, переважно під образами, дідуха - символ затишку й тепла. Крім того на столі розстеляли солому й накривали білим обрусом, які символізували - ясла, в які Марія поклала маленького Ісуса, біла скатертина - пелени, в які Христа було сповито. На кутах столу ставлять зубчики часнику - як символ трьох волхвів, які прийшли до народженого Месії зі Сходу. Мабуть, весь світ знає, що українці розпочинають свою Святу Вечерю з Куті. Вона є чи не найосновнішою стравою на нашому святвечірньому столі для живих і, символічно, для померлих предків, ставлячи її в одному із кутків помешкання чи на підвіконня. з таких традицій можна зрозуміти, що приготування цієї особливої страви справді має глибокий сенс, символіку і значення. Символами, котрі надають куті такого сенсу, є присутність у ній пшениці, що символізує воскресіння з мертвих, і меду, як солодкості небесних благ. Разом з тим кутя є символо багатства небесного столу, а також символом духовного багатства християнського життя.
Тож знаймо і бережімо свої традиції та звичаї, а також навчаймо своїх дітей, бо на нас покладена відповідальність наших предків, за наше майбутнє, яким воно буде для наших нащадків.
А такою кутею ласуємо ми. З роками рецепт незмінний /пшениця, мак, родзинки, горіхи, мед/ Може, тому, Що з медом, з маком… Може, тому, Що на порі, В народі всім кутя до смаку, Найбільше, Звісно, - дітворі! Борщі ми сьорбаєм Частенько, Нерідко кашу І куліш… Кутю смачну І солоденьку Їмо два рази в році лиш!.. На вечір, Що святим зоветься, Й на щедрий вечір, - Ось і все! Хоч як опісля Заманеться – Матуся більш Не принесе! Такий звича1 – Поважна справа. Додати хочеться лишень: Кутя – Це надзвичайна страва Кутю ми їли б кожне день!
Щедрик, щедрик, щедрівочка, Прилетіла ластівочка, Стала собі щебетати, Господаря викликати: «Вийди, вийди, господарю, Подивися на кошару, Там овечки покотились, А ягнички народились, В тебе товар весь хороший, Будеш мати мірку грошей, Хоч не гроші, то полова — В тебе жінка чорноброва». Щедрик, щедрик, щедрівочка, Прилетіла ластівочка.
Ходить вечір, ходить ясний, Зорями багатий, Тихо стукає у шибку, Щоб защедрувати. Ти заходь, заходь до хати — Раді тобі люди. Якщо ти приніс щедрівку — В домі щастя буде. Ой щедрівко, щедрівочко, Щедра пташко мила, Ти своєю добротою Нас усіх зігріла.
В звязку з численними скаргами участників конкурсу та всіх відвідувачів сайту, з приводу не чесності анонімного голосування, ми скасовуємо результати теперішнього анонімного голосування, і переходимо до голосування відкритого. Тепер кожен зареєстрований користувач чи користувачка Дрімфуду зможе проголосувати за 3 фото, які вважає кращими, розділивши між ними 10 балів.
Забороняється голосувати користувачам, зареєстрованим на сайті після дати початку конкурсу, тобто з 1 січня 2013 року.
Забороняється голосувати за саму себе.
Забороняється голосувати користувачам без аватарок, з нульовою репутацією, і які не залишили на сайті жодного коментаря чи повідомлення (повідомлення, залишені після 1 січня 2013 року не враховуються).
Голосування закінчиться 25 січня о дванадцятій годині дня. Будь-ласка, голосуйте за тих, в кого краще фото, а не тих, кого ви більше любите.
--------------------
Свої рецепти додаємо через спеціальну форму! Як правильно оформити рецепт