Очищення є першим етапом по догляду за шкірою обличчя. Очищати обличчя необхідно вранці і увечері, але все таки основним є вечірнє очищення.Пил, що скупчується в порах і інші забруднення заважають природному виділенню шкірного сала, що затрудняє дихання шкіри і вбирання нею вітамінів і поживних речовин.Регулярне вечірнє очищення забезпечить вам відчуття чистоти, а вранці вам вистачить лише злегка освіжити шкіру. Вранці досить вмиватися прохолодною кип'яченою водою. Не варто умиватися водопровідною водою з милом, після такого умивання часто залишається відчуття стянутості. Шкіра може почати злущуватися, покритися червоними плямами, стати сухішою. Це відбувається тому, що мило знищує природне жирове мастило, яке відновиться лише через декілька годин. Для пом'якшення води ви можете використовувати звичайну соду. Додайте на стакан води чайну ложку питної соди, доведіть до кипіння і охолодіть. Потім для умивання розведіть чверть стакана води з содою в півтора літрах води. Як ви вже знаєте, основне чищення обличчя проводять увечері. Існує безліч способів очищення шкіри за допомогою продуктів, які є в будь-якому будинку. Один з них - очищення кислим молоком. Особливо вона рекомендується для весняно-літнього періоду, коли з'являються веснянки і збільшується пігментація.Замість кислого молока можна застосовувати кефір, свіжу сметану. Лише зверніть увагу, аби продукти не були перекисленими, особливо в разі сухої шкіри, оскільки це може привести до почервоніння.
Для жирної шкіри підвищений вміст молочної кислоти навіть корисно. Отже, сухим ватним тампоном береться невелика кількість молока або кефіру протирається шкіра обличчя, потім те ж саме робимо іншим тампоном, який змочується вже сильніше.Ще один спосіб очищення для шкіри будь-якого типу - cпосіб "киселевого умивання", при якому обличчя миється завареним киселем. Для цього необхідно узяти 1 чайну ложку будь-якого крохмалю: картопляного, кукурудзяного або рисового. Крохмаль заварюється 1 літром окропу, теплу киселеву масу наносять на обличчя, а потім змивають водою. Універсальним способом очищення для будь-якої шкіри служить також очищення яєчним жовтком. Її рецепт наступний: у невелику баночку поміщається один жовток, потім додаються 1 чайна ложка рослинної олії і 2 чайних ложки фруктового або овочевого соку. Все ретельно перемішується до утворення однорідної маси. Частину суміші залишаємо для очищення шкіри, а останню ставимо в прохолодне місце. Ця порція розрахована на 2-3 рази. Потім на злегка змочений водою ватяний тампон береться небагато суміші, і вона наноситься на обличчя і шию. Цю процедуру повторюють 2- 3 рази, збільшуючи кількість жовткової суміші на тампоні. Масу залишають на обличчі на 5 хвилин, а потім змивають водою кімнатної температури. Після корисно нанести живильний крем.
Найкорисніший, найпростіший і поширений засіб для вечірнього очищення шкіри обличчя і шиї будь-якого типу є очищення рослинною олією. Для цієї процедури підійде будь-яка рослинна або кісточкова олія. 1-2 чайні ложки олії на 1-2 хвилини ставлять у фарфоровій чарочці або баночці в гарячу воду. Ватним тампоном, злегка просоченим олією, очищається вся поверхня шкіри лиця. Після цього олія наноситься вже сильніше змоченою ваткою. Через 2-3 хвилини олія ретельно знімається ваткою,змоченою лосьйоном, чаєм, кип'яченою водою. Для очищення шкіри можна користуватися і молоком. Молоко діє на шкіру заспокійливо, тому ним користуються найчастішим при сухій чутливій шкірі. Спочатку шкіра очищується кілька разів тампонами, змоченими молоком або рослинною олією, а потім рясно змащується молоком, наполовину розбавленим гарячою кип'яченою водою. Після вмивання лице потрібно злегка промокнути серветкою, а потім на ледве вологу шкіру лиця нанести живильний крем. Дуже ефективне очищення шкіри з допомогою вівсяних висівок.Подрібніть в кофемолці трохи вівсяних пластівців ("Геркулес"), потім 1 чайну ложку отриманого порошку залийте крутим окропом і залиште суміш на 5 хвилин. При цьому приготована суміш повинна мати кімнатну температуру. Спочатку шкіра всього оьличчя змочується теплою водою, потім наноситься кашка з висівок на обличчя і шию. Як тільки маса вільно рухатиметься по шкірі, її необхідно змити водою Така процедура очищення корисна для всіх типів шкіри.
Парові ванночки Парова ванна прекрасно діє на шкіру. Пори шкіри глибоко очищаються, шкіра стає гладкою. Під дією пари до того ж починають інтенсивніше діяти судини шкіри, що корисно не лише для краси, але і для здоров'я. Але необхідно пам'ятати, що при дуже чутливій сухій шкірі, розширенні судин обличчя, а також при дуже пористій шкірі парові ванни робити не рекомендується. Парові ванни роблять 2 рази на місяць при жирній шкірі, 1 раз на місяць - при нормальній і 1 раз в 2 місяці - при сухій. Краще всього проводити цю процедуру увечері перед сном. Для проведення процедури приготуйте товстостінну посудину ємкістю 2-3 літри, махровий рушник, паперові серветки, крем. Перед тим, як робити парову ванну, слід ретельно очистити шкіру. Віка змастіть кремом для вік, у випадку якщо шкіра суха, її слід також змастити тонким шаром жирного крему. Жирну шкіру можна змастити яким-небудь лосьйоном. На дно приготованої посудини всипте жменю сушених квітів ромашки або шавлії, якщо шкіра жирна. При сухій шкірі добре робити ванни з липою або м'ятою. Наповніть посудину на 3/4 окропом і поставте його на стіл. Нахиліть голову над посудиною з водою і накрийтесь рушником.Тримаєте обличчя з закритими очима приблизно 10 хвилин. Після цього краще всього обсушити обличчя за допомогою серветки легкими промокальними рухами. При сухій або нормальній шкірі знову нанесіть живильний крем. При жирній - обполосніть лице кип'яченою водою кімнатної температури, додавши в неї декілька крапель лимонного соку, аби звузити пори, що розширилися під час парової ванни.
була у куми і взяла у неї декілька листочків алоє, у неї старе, велике гарне деревце, поклала до холодильника (кажуть, що при витримці листя алоє протягом 12 діб в темноті при температурі 6—8 °С у них утворюються біологічно активні речовини — біостимулятори) і хочу сьогодні зробити маску для обличчя омоложуючу
- змішуються в рівних пропорціях сік алоє і вершки, можна використати сметану. Для нанесення маски потрібно використовувати марлеві серветки, складені в декілька шарів. Такий склад освіжає шкіру, покращує колір обличчя.
а ось ще рецепт маски з алоє, яку можна приготувати, якщо у вас є ця рослина:
Свіжий сік алоє (2 столові ложки) змішати з 1 столовою ложкою міцного настою ромашки і 1 столовою ложкою меду. Маска наноситься на обличчя і шию як тонізуючий і протизапальний засіб. Час нанесення - 10-15 хвилин. Можливі варіації складу: використання замість ромашки інших трав - календули, звіробою, м'яти.
Можна використовувати чистий сік алое, наприклад, для області навколо очей.
Сьогодні по теліку побачила як косметолог робила маску -скраб: сметана + мед + мак. Розмішати і накласти на лице. Потім поробити масаж тими маковими зернятками. Я цю маску відразу зробила. Мені дуже сподобалося, тому що шкіру маю дуже чутливу і не всі скраби мені підходять. А от мак підійшов
дівчата, а що порадите для сухої і стягнутої шкіри, бо уже косметику стає важко наносити, через це. Домашні маски - не помагають, а дорогі салонні процедури мені не по карману. Може хтось позбувся цієї проблеми і поділиться досвідом.