Рецепти
 
Ми на FaceBook | Ми в Pinterest |
 
логін :
пароль :
Реєстрація на сайті
Нагадати пароль?
 
Рецепти
 


Відповісти
 Картопляні книдлики., Рецепт моєї бабусі.
Малюкка
29 серпня 2016 17:18
Повідомлення #1



  • 0

Репутація: --
Група: Гості
Повідомлень: 0
Реєстрація: --

ICQ:--

Бали:


600 гр картоплі
12 столових ложом муки
1 яйце
сіль
сало для шкварок
кисломолочний сир
сметана
Цю чудову страву готувала моя бабуся, яка була родом з містечка Броди недалеко від Львову. Більш ніде я таких книдликів не зустрічала, тільки в нашій сімї. Якщо ще хтось готую щось подібне - відгукніться, мені буде цікаво.
А зараз попробую докладно описати процес приготування.

1. Спочатку потрібно почистити картоплю і натерти її на дрібній терці ( у мене було приблизно 600 гр, це достатньо для 4 х великиз порцій) . Також дрібно порізати сало і насмажити з нього шкварок. Я люблю багато.



2. Додаємо 1 яйце і, я додала 12, з гіркою, столових ложок муки. Взагалі-то тісто повинно бути досить густеньке, густіше ніж сметана, так що ви повинні самі зорієнтуватись бо мука буває різна. Посолила, ну, це на око. Часом моя бабуся ще додавала залишки вареної товченої картоплі, якщо вона була, тоді книдлики мякші, але я ніколи не додаю.



3. Закипятити в широкій каструлі воду, посолити її, взяти столову ложку спочатку вмочити її в киплячу воду, тоді відділити від тіста в мисці трошки і опустити книдлик в киплячу воду, він легко відійде від ложки і опуститься ціленький на дно, вода повинна кипіти весь час. Так зробити з рештою тіста. Книдлики повинні опускатись на дно, по одному, а не купою, чи шарами ( я часом в два шари роблю, але це максимум)





4. Коли книдлики спливуть, помішати ложкою (може який пристав, теж буває) і дати їм покипіти на маленькому вогні хвилин 10, це залежить від величини книдликів, я звичайно, після хвилин 5, виймаю один і розрізаю його на тарілочці, дивлюсь чи не сирий всередині. Якщо книдлики готові їх можна вийняти шумовкою, або відцідити на велики друшляк. Перекласти їх в глибоку миску і полити жиром що натопився від шкварок (я звичайно ще закриваю цю миску кришкою і струшую пару раз книдлики щоб вони добре перемішалися з жиром і не злиплись.

Часом буває, що коли я кладу книдлики в воду, вода перестає кипіти, а потім починає кипіти знову, але перед цим хоче збігти, тому добре слідкуйте, бо плиту тяжко відмивати після них )))



В глибокій мисочці готую соус. Беру два пакетики кисломолочного сиру і півлітру сметани, магазинної, рідкої ( я люблю багато соусу і сухеньких добре вижарених шкварочок) Перемішую і добре солю ( до смаку) Кожний книдлик вмочаємо в соус і додаємо пару шкварочок.



Смачного!
Перейти на початок сторінки
ІНЕСА
29 серпня 2016 22:58
Повідомлення #2


Файна господиня
  • 51

Репутація: 184
Група: Відвідувачі
Повідомлень: 731
Реєстрація: 14.10.2009

ICQ:--

Бали: 453
І я вдома таке готую. Це страва мого дитинства. Я з Тернопільщини. Ми їх називаєм --лемківські галушки. Різниця тільки в тому , що не даєм яйце. І без соусу ,але шкварок теж багато і не просто самі шкварки а з цибулькою піджареною. Варити їх треба довше ніж 10 хвилин,все ж таки це сира картопля. Тепер їх мачаємо також в сметану але колись,як я була маленька то чомусь їли просто так.
Перейти на початок сторінки
Darka
30 серпня 2016 03:50
Повідомлення #3


Файна господиня
  • 51

Репутація: 621
Група: Vip-кухар
Повідомлень: 1319
Реєстрація: 12.11.2012

ICQ:--

Бали: 712
І у нас такі готують на львівщині,доречі недалеко від Бродів.Правда я давно неготовила,треба виправлятись. :m05108:

--------------------
Коли береш наповняються руки,коли віддаєш наповняється серце.
Перейти на початок сторінки
Малюкка
30 серпня 2016 22:35
Повідомлення #4


Файна господиня
  • 51

Репутація: --
Група: Гості
Повідомлень: 0
Реєстрація: --

ICQ:--

Бали:
ІНЕСА,
Darka,
Яка я щаслива, все таки, що знайшла цей форум! Як добре спілкуватися з україночками-землячками. Ось і стало мені відомо, що наша сімейна страва родом з заходу, бо на моїй рідній Рівненщині (хоча теж захід) і в центральній Україні про такі книдлики ніхто не знає і завжди дивувались, коли я готувала, але всі любили. От і зараз, тут в Нідерландах, я їми пригощаю свого коханого, він теж полюбив їх )))
ІНЕСА, обовязково спробуйте з соусом, гарантую - вам сопдобається. А я спробую з цибулькою )))
Перейти на початок сторінки
Натонька
прагну досконалості...
30 серпня 2016 22:45
Повідомлення #5


Зірочка з неба
  • 68

Репутація: 1708
Група: Адміністратор
Повідомлень: 6357
Реєстрація: 6.05.2008

ICQ:--

Бали: 14622
Малюкка,
Будь ласка, пишіть рецепти не на форумі, а на сайті, бо тут їх важко шукати.

--------------------
Свої рецепти додаємо через спеціальну форму!
Як правильно оформити рецепт
Перейти на початок сторінки
Малюкка
31 серпня 2016 18:43
Повідомлення #6


Зірочка з неба
  • 68

Репутація: --
Група: Гості
Повідомлень: 0
Реєстрація: --

ICQ:--

Бали:
Натонька,
Я саме цей рецепт додала на сайт, але що це означає, що на форумі заборонено рецепти писати? Для мене зручно на форумі, тому що я можу додавати їх в свій каталог...
Перейти на початок сторінки
Натонька
прагну досконалості...
1 вересня 2016 14:59
Повідомлення #7


Зірочка з неба
  • 68

Репутація: 1708
Група: Адміністратор
Повідомлень: 6357
Реєстрація: 6.05.2008

ICQ:--

Бали: 14622
Малюкка,
на форумі ми рецепти не пишемо уже дуже давно :smile:
В каталог можна додати і рецепти, які розміщені на сайті. І якщо натиснути на ваш нік, то все в рядочок буде йти і навіть не треба буде нічого шукати :smile:

--------------------
Свої рецепти додаємо через спеціальну форму!
Як правильно оформити рецепт
Перейти на початок сторінки
Малюкка
1 вересня 2016 15:15
Повідомлення #8


Зірочка з неба
  • 68

Репутація: --
Група: Гості
Повідомлень: 0
Реєстрація: --

ICQ:--

Бали:
Натонька, ну що ж , дуже сумно, але виявляється, що форум не існує, а я вже було зраділа. Почилата, чому почали додавати рецепти на сайт - тому, що ніхто нічого не може знайти )))), алеж в інтернеті всі кулінарні форуми так існують, люди додають саме на форуми свої рецепти... жаль
Перейти на початок сторінки
Натонька
прагну досконалості...
1 вересня 2016 16:52
Повідомлення #9


Зірочка з неба
  • 68

Репутація: 1708
Група: Адміністратор
Повідомлень: 6357
Реєстрація: 6.05.2008

ICQ:--

Бали: 14622
Малюкка,
Форуми вже відходять на жаль в минуле... Зараз цінується швидкий доступ до інформації. Наприклад якщо шукаємо в гуглі, то він першим завжди ставить той рецепт, що розміщений на сайті, а не на форумі. Ми пишемо тут на інші теми, а рецепти ставимо на сайт. Так є.. але то є для зручності.

--------------------
Свої рецепти додаємо через спеціальну форму!
Як правильно оформити рецепт
Перейти на початок сторінки
Малюкка
1 вересня 2016 18:50
Повідомлення #10


Зірочка з неба
  • 68

Репутація: --
Група: Гості
Повідомлень: 0
Реєстрація: --

ICQ:--

Бали:
Натонька,
Ну, надіюсь привикну, добре що це прогресивно
Перейти на початок сторінки
Быстрый ответ Відповісти




1 люд. читає(ють) цю тему (гостей: 1)
Користувачів: 0

  Зараз: 28 березня 2024 20:44

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ
 
Оголошення
 
Нове на форумі
 
Вершки 33%
  Пише Натонька (14 лютого 2021 14:31)
Гарні книжки для дітей
  Пише ОЛЕСЯ (21 січня 2020 07:14)
Огірочки з кетчупом "Чилі"
  Пише ole4ka (30 січня 2019 23:32)
Миколая
  Пише ОЛЕСЯ (2 грудня 2018 03:47)
Дієтичне харчування
  Пише ОЛЕСЯ (20 листопада 2018 23:04)
Заробіток в інтернеті
  Пише Яруська (12 листопада 2018 20:24)
Сушка для фруктів, овочів
  Пише ole4ka (6 серпня 2018 14:35)
Запитання.
  Пише Натонька (28 червня 2018 22:20)
Східниця
  Пише Чуня (11 травня 2018 16:45)
Поможете голосами?
  Пише galalviv (27 квітня 2018 16:09)
Зараз на сайті
 
Всього на сайті: 25
Гостей: 17
Користувачі: Vajnrauh
 
 
  © 2009-2023 DreamFood.Ua Всі права дотримано.
   
bigmir)net TOP 100