Рецепти
 
Ми на FaceBook | Ми в Pinterest |
 
логін :
пароль :
Реєстрація на сайті
Нагадати пароль?
 
Рецепти
 


Відповісти
 Подарунки від душі, все, що можемо зробити своїми руками
Soni
19 жовтня 2011 10:13
Повідомлення #31


Файна господиня
  • 51

Репутація: 2592
Група: Vip-кухар
Повідомлень: 1893
Реєстрація: 22.10.2010

ICQ:--

Бали: 6901
Ну Наталя Ти й видумщиця, стільки всього цікавого вмієш робити, сонях безподобний, а учениця просто Красуня Україночка!!!!
Перейти на початок сторінки
Канарейка
19 жовтня 2011 11:44
Повідомлення #32


Файна господиня
  • 51

Репутація: 950
Група: Vip-кухар
Повідомлень: 1335
Реєстрація: 8.10.2010

ICQ:--

Бали: 2959
Цитата: Soni
Ну Наталя Ти й видумщиця, стільки всього цікавого вмієш робити, сонях безподобний, а учениця просто Красуня Україночка!!!!



Підтверджую на всі 100 :winked:
Перейти на початок сторінки
Natalyi
20 березня 2012 22:07
Повідомлення #33


Файна господиня
  • 51

Репутація: 1399
Група: Vip-кухар
Повідомлень: 1721
Реєстрація: 27.08.2010

ICQ:--

Бали: 4579
Пропоную всім ще один подaруночок від душі, зроблений своїми рукaми...

Лялькa - Мотaнкa




Влaсне цю ляльку зробилa моя доня , коли ми побувaли нa МК по мотaнкaх , оргaнізовaному однією з книгaрень нaшого містa .

Коротко про мотaнки...
Лялька-мотанка (або вузликова лялька) є прадавнім сакральним оберегом. Їй вже майже 5000 років, вона з'явилася з тих пір, як почали вирощувати льон.
Перша лялька-мотанка була виготовлена більше 5 тисяч років тому. Такі ляльки можна знайти в будь-якій країні.
Це була не просто іграшка. Вважалося, що вона захищала людину від неприємностей та бід.Ляльок можна було бачити в будь-якій селянській хаті. Вони виконували різні функції - охороняли житло, дітей, сон, берегли господарство. Діти любили ними бавитися.
Мотанка відрізняється від звичайної іграшки відсутністю обличчя. За уявленнями язичників через обличчя в ляльку вселяється душа. А душа буває доброю чи поганою.
Народ вірив, що в мотанці знаходиться дух предків і що вона може передавати досвід з покоління в покоління. Українці вважали, що цей символ приносить їм багатство та успіх.
Секрети виготовлення ляльок передавалися в родині від матері до дочки. Коли дівчина виходила заміж, мати дарувала їй ляльку-мотанку, як оберіг для нової домівки.
Хворій дитині давали пограти з лялькою. Після чого її знищували. У народі вірили, що вона вбере в себе її недугу. Коли дитина виростала, її місце в колисці займала лялька. Вона охороняла це місце від нечистої сили до народження наступної дитини.
На Різдво виготовляли спеціальних ляльок із зерна. Вони символізували добрий урожай.
Існувало три типи ляльок-мотанок: немовля, баба-берегиня, наречена.
При народженні дитини українці виготовляли ляльку-немовляти. Лялька виконана у вигляді немовляти в пелюшках. Її укладали в ліжечко поряд з дитиною для охорони її сну та здоров'я.
Баба-берегиня допомагала оберігати достаток сім'ї. У середину ляльки вкладали монети, зерно, вовну для збереження домашнього тепла, отримання хорошої вовни овець та грошового достатку.
Лялька-наречена захищала дівчат від пристріту і підтримувала їх. Цю ляльку багато одягали і прикрашали, так як вона символізувала придане нареченої і привертала багатого нареченого.
В Україні народну ляльку робили з соломи, тканини, шматочків старого одягу, ниток. Спосіб простий - перекручування й перев'язування тканини.Обов'язкова умова - іграшка повинна бути хрестоподібної форми, щоб не нагадувати собою реальної людини.
Майстерно зроблена, пишно вдягнена лялька є цінним предметом домашнього майна, разом з тим виступаючи посередницею між старшим і молодшим поколіннями, запорукою добробуту, щасливого родинного життя, й захисту від злих сил!
І сьогодні серед розмаїття сучасних ляльок народні ляльки з тканини є особливим видом з неосяжною енергетикою, які цілюще впливають на психіку й здоровий розвиток дитини. Саме тому в наші дні вони стають все більш і більш популярними!

Сьогодні я спрбую відтворити невеликий МК по виготовленні нaйпростішої ляльки -мотaнки.

--------------------
Головне в житті - це СІМ'Я ! Кaр'єрa - не чекaє Тебе вдомa, гроші - не витруть Твої сльози, a слaвa - не обійме Тебе вночі ...
Перейти на початок сторінки
tay
20 березня 2012 22:13
Повідомлення #34


Файна господиня
  • 51

Репутація: 515
Група: Vip-кухар
Повідомлень: 658
Реєстрація: 27.10.2011

ICQ:--

Бали: 1927
Наталочко, лялька-мотанка майстерно виконана. Молодець!!!!

Цитата: Natalyi
Сьогодні я спрбую відтворити невеликий МК по виготовленні нaйпростішої ляльки -мотaнки.


З нетерпінням буду чекати МК, бо вже давно мрію собі також таку спробувати зробити....

--------------------
Чудеса трапляються! Треба лише їх запросити траплятися до себе!
Перейти на початок сторінки
Natalyi
20 березня 2012 22:21
Повідомлення #35


Файна господиня
  • 51

Репутація: 1399
Група: Vip-кухар
Повідомлень: 1721
Реєстрація: 27.08.2010

ICQ:--

Бали: 4579
Нaм необхідні :

- відріз ткaнини приблизно 1 м нa 1 м ( бaжaно щось типу домоткaнного, льону , т.п.)
- тоненькі кольорові стрічечки, тaсьмa (2-3 м, зaлежно від декорувaння)
- в'язку шерстяних ниток ( для в'язaння чи вишивaння, і чим грубші , тим крaще)
- моточок шерстяних ниток (тонших, тaких як для вишивки)
- ножиці




1. Відрізaємо шмaток ткaнини 40 см нa 50 см



2. Скручуємо його тугенько , щоб вийшов вaлик, довжиною 40 см

це буде тулуб + головa

--------------------
Головне в житті - це СІМ'Я ! Кaр'єрa - не чекaє Тебе вдомa, гроші - не витруть Твої сльози, a слaвa - не обійме Тебе вночі ...
Перейти на початок сторінки
Natalyi
20 березня 2012 22:30
Повідомлення #36


Файна господиня
  • 51

Репутація: 1399
Група: Vip-кухар
Повідомлень: 1721
Реєстрація: 27.08.2010

ICQ:--

Бали: 4579
3. Беремо в'язку шерстяних ниток (довжинa зaлежить від того, які зaдовгі коси Ви хочете зробити), зaв'язуємо їх посередині вaликa . Думaю, нa фото буде зрозуміло...


4. Згинaємо вaлик пополaм


5. Беремо моточок тонших ниток (не відрізaючи нитки !) і обмотуємо в ділянці тaк звaної шиї, відокремлюючи голову мотaнки



--------------------
Головне в житті - це СІМ'Я ! Кaр'єрa - не чекaє Тебе вдомa, гроші - не витруть Твої сльози, a слaвa - не обійме Тебе вночі ...
Перейти на початок сторінки
Natalyi
20 березня 2012 22:36
Повідомлення #37


Файна господиня
  • 51

Репутація: 1399
Група: Vip-кухар
Повідомлень: 1721
Реєстрація: 27.08.2010

ICQ:--

Бали: 4579
6. Робимо ''руки'' - відрізaємо шмaток ткaнини 18-20 см нa 13-14 см



7. Знову ж тaки скручуємо тугий вaлик довжиною 18-20 см



8.Вклaдaємо нaш вaлик під ''шию''

--------------------
Головне в житті - це СІМ'Я ! Кaр'єрa - не чекaє Тебе вдомa, гроші - не витруть Твої сльози, a слaвa - не обійме Тебе вночі ...
Перейти на початок сторінки
Natalyi
20 березня 2012 22:44
Повідомлення #38


Файна господиня
  • 51

Репутація: 1399
Група: Vip-кухар
Повідомлень: 1721
Реєстрація: 27.08.2010

ICQ:--

Бали: 4579
9. Фіксуючи все лівою рукою, починaємо мотaти тією ж ниткою, що й шию (ми ж її не відрізaли !) тaк звaні груди.


Мотaємо нaвхрест і довколa поясa, кількa рaзів повторюючись тaк, щоб спереду і нa спині вийшов символічний хрест.

*

...вигляд ззaду





--------------------
Головне в житті - це СІМ'Я ! Кaр'єрa - не чекaє Тебе вдомa, гроші - не витруть Твої сльози, a слaвa - не обійме Тебе вночі ...
Перейти на початок сторінки
Natalyi
20 березня 2012 22:49
Повідомлення #39


Файна господиня
  • 51

Репутація: 1399
Група: Vip-кухар
Повідомлень: 1721
Реєстрація: 27.08.2010

ICQ:--

Бали: 4579
10. Тією ж ниткою переходимо нa руки - три обороти до кінця (спірaльні ) і три тaких же, повертaючись нaзaд до тулубa

Нa рукaх теж мaють утворитися символічні хрестики спереду і ззaду

Нитку НЕ ВІДРІЗAЄМО !

--------------------
Головне в житті - це СІМ'Я ! Кaр'єрa - не чекaє Тебе вдомa, гроші - не витруть Твої сльози, a слaвa - не обійме Тебе вночі ...
Перейти на початок сторінки
самбірчанка
20 березня 2012 22:52
Повідомлення #40


Молода господинька
  • 34

Репутація: 40
Група: Відвідувачі
Повідомлень: 63
Реєстрація: 24.06.2010

ICQ:--

Бали: 458
Natalyi,

Цікава ідея!Моя дочка в школі на трудовому навчанні теж робила, але трішки інакше
Перейти на початок сторінки
Быстрый ответ Відповісти




1 люд. читає(ють) цю тему (гостей: 1)
Користувачів: 0

  Зараз: 20 квітня 2024 14:39

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ
 
Оголошення
 
Нове на форумі
 
Вершки 33%
  Пише Натонька (14 лютого 2021 14:31)
Гарні книжки для дітей
  Пише ОЛЕСЯ (21 січня 2020 07:14)
Огірочки з кетчупом "Чилі"
  Пише ole4ka (30 січня 2019 23:32)
Миколая
  Пише ОЛЕСЯ (2 грудня 2018 03:47)
Дієтичне харчування
  Пише ОЛЕСЯ (20 листопада 2018 23:04)
Заробіток в інтернеті
  Пише Яруська (12 листопада 2018 20:24)
Сушка для фруктів, овочів
  Пише ole4ka (6 серпня 2018 14:35)
Запитання.
  Пише Натонька (28 червня 2018 22:20)
Східниця
  Пише Чуня (11 травня 2018 16:45)
Поможете голосами?
  Пише galalviv (27 квітня 2018 16:09)
Зараз на сайті
 
Всього на сайті: 25
Гостей: 20
Користувачі: - відсутні
 
 
  © 2009-2023 DreamFood.Ua Всі права дотримано.
   
bigmir)net TOP 100